Смілянським підприємцям нагадали умови перебування на спрощеній системі оподаткування

Смілянські податківці продовжують проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу. Фіскали нагадують про умови перебування на спрощеній системі оподаткування. Спрощена система оподаткування регулюється гл. 1 р. XIV Податкового кодексу України.

Спрощена система оподаткування – це особливий механізм справляння податків і зборів, що замінює сплату окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 ПКУ).

Підприємець може самостійно обрати для себе таку систему оподаткування доходів, якщо він відповідає певним вимогам і зареєструється платником єдиного податку.

1 група:

– підприємці, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках або здійснюють господарську діяльність по наданню побутових послуг населенню.

– кількість найманих працівників — 0.

– обсяг доходу — до 300 тисяч гривень на рік (ставка від 0 до 10 % прожиткового мінімуму. Встановлюють ставки місцеві ради.

2 група:

– підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виготовлення або продаж товарів в магазинах та на ринку, діяльність у сфері ресторанного господарства.

– кількість найманих працівників — до 10 осіб.

– обсяг доходу — до 1,5 мільйона гривень .

– ставка від 0 до 20 % мінімальної заробітної плати (з січня 2018 року мінімальна ЗП складає 1 723 гривень). Встановлюють ставки місцеві ради.

  Не можуть працювати в другій групі підприємці, які:

– надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна;

– провадять діяльність із виробництва, постачання, продажу ювелірних виробів.

3 група:

– фізичні особи-підприємці та юридичні особи: кількість найманих працівників — не обмежена.

обсяг доходу — до 5 мільйонів гривень.

ставка — 3 % доходу — за умови окремої сплати ПДВ; 5 % доходу — за умови включення ПДВ до складу єдиного податку.

Не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування фізичні особи – нерезиденти (п. 291.5.7 ст. 291 ПКУ). Якщо фізособа зареєстрована в Україні як підприємець, вона є резидентом України й має право на загальних підставах застосовувати спрощену систему оподаткування.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *