Смілянським пенсіонерам пояснили порядок виплати пенсій деяким категоріям осіб з 1 жовтня 2017 року

З 11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України від 03.10.2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон № 2148), яким унесено зміни до низки законів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян. Цим Законом змінено, зокрема, порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам.


Нагадаємо, що Законом України від 06.12.2016 року № 1774-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон № 1774) було визначено обмеження розміру пенсій до виплати в період роботи. Крім того, Закон № 1774 передбачав, що в період роботи на певних посадах призначені пенсії не виплачувалися до звільнення з роботи, а також до грудня 2017 мав діяти особливий порядок виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на посадах державних службовців, прокурорів, суддів тощо.
З 1 жовтня 2017 року Законом № 2148 змінено порядок виплати пенсій працюючих пенсіонерів та поновлено виплату пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі. Відтепер вони отримують пенсії в повному обсязі, а не лише 85%.
Проте є певні відмінності в розмірах поновлених пенсій в осіб, пенсії яким призначені на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність».
Слід зауважити, що під час виплати пенсій державним службовцям, працівникам прокуратури, народним депутатам України, а також науковим та науково-педагогічним працівникам має значення дата виходу на пенсію, а  також орган та посада, яку особа обіймає нині.
Щодо дати, яка впливає на розмір виплачуваної пенсії, то законодавець розмежував пенсії, призначені до набрання чинності Законом України від 08.07.2011 р. № 3668-VI № «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» – до 1 жовтня 2011 р., та пенсії, призначені після цієї дати.
Так, якщо пенсії за законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» були призначені до 1 жовтня 2011 року, то незалежно від того, яку посаду обіймає нині пенсіонер, виплата пенсії поновлюється йому відповідно до закону, за яким її призначено.
Якщо пенсію відповідно до цих же законів призначено після 1 жовтня 2011 року й особа продовжує працювати на посадах державної служби, визначених законом України «Про державну службу», а також на посадах та умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», то пенсії виплачуються в розмірі, обчисленому відповідно до Закону № 1058-IV від 09.07.2003 р. «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Проте є категорія, на яку цей порядок виплати пенсій не поширюється, тобто пенсія виплачується за тим законом, за яким призначена, незалежно від дати її призначення та посади, яку обіймає особа.
До цієї категорії осіб належать особи з інвалідністю I та II групи, особи з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасники бойових дій, особи, на яких поширюється чинність п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Також нагадуємо, що відповідно до пункту 3 статті 42 Закону з 01.01.2016 у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування)). Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.
При цьому, прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 2148 установлено, що перераховані з 01.10.2017 розміри пенсійних виплат не можуть бути менше за прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, встановлений на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» – 1373 грн.

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій № 2

Шагіахметова Ярослава

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *