Смілянський майдан. Як це було…

майданЗгадую 22 листопада 2013 року. Нас було дев’ятеро, дев’ять смілян, які вперше вийшли з плакатами «Україна – це Європа» до Смілянської міської ради, райдержадміністрації й таким чином започаткували протестний рух смілян проти політики Януковича і уряду Азарова. На перших порах ці події відбувалися стихійно, неорганізовано. Декілька політичних партій намагалися взяти цей рух під свій контроль, але позиція активістів, яких щоразу ставало більше на смілянському Майдані, була однозначна: тут має бути один прапор України і прапор Євросоюзу, як символ того, що ми за рух України в напрямку європейських цінностей.

Уже пізніше була створена ініціативна група, в основному з представників коаліції Майдану 2004–2005 років, але вже не у складі політичних партій – це були особистості, індивідуальні учасники Майдану 2013 року.

У Смілі до Дня Соборності 2014 року активісти здійснили автопробіг у Холодний Яр до дуба Залізняка, запалили лампади в церкві, і вже ввечері з цих лампад – великий контур карти України, після чого зробили ланцюг єднання. Також нас активно підтримав місцевий народний аматорський театр «Перевесло», що організував вертеп, у якому висміювали український політиків, насамперед Януковича й Азарова, а також Путіна.

Анатолій ТЕРЕЩЕНКО, керівник громадської організації «Територія Гідності»
Детальніше в газеті “СМІЛА” від 20 листопада

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *