Смілянський лісгосп готується до якісної лісокультурної кампанії

11b843a1dbf403304b99407bd2978445До традиційної весняної лісокультурної кампанії лісівники Смілянського лісгоспу, як і завжди, готувалися завчасно. Восени минулого року були проведені попередні роботи, інформують у лісгоспі. Щоб виростити якісний садивний матеріал, забезпечити підвищення приживлюваності та мати можливість реалізовувати і використовувати його для власних потреб незалежно від пори року ми маємо збільшувати кількість садивного матеріалу вирощеного із закритою кореневою системою (в поліетиленових пакетах) та в контрольованому середовищі (спеціальних коробах, де є можливість контролювати вологість грунту, захист від палючого сонячного проміння). Наразі виникає потреба збільшення тепличного господарства лісгоспу і саме тому у 2018 році заплановано створення 2-х сучасних теплиць. Незважаючи на це, напередодні весни цього року лісівники не без гордості говорять про достатню кількість вирощеного садивного матеріалу на базових розсадниках Мліївського та Сунківського лісництва та тимчасовому розсаднику Володимирівського лісництва в кількості 643 тис. сіянців. З яких в результаті власних колективних зусиль вирощено 388,4 тис. сіянців сосни звичайної та 222,4 тис. саджанців дуба звичайного, в кількість яких також входять 86,1 тис. саджанців із закритою кореневою системою.

ДП «Смілянський лісгосп» у 2018 році запланував посадку лісових культур на площі 117,1 га, де за участю головної породи, дуба звичайного, буде створено 95,5 га (81,6 %) лісових насаджень, з яких із закритою кореневою системою – 40,1 га, інша площа – 21,6 га (18,4 %), буде заліснена сосною звичайною.

Ще з минулого року лісівники подбали про лісонасіннєвий фонд: заготовили 2705 кг лісового насіння, з них: 2300 кг – жолуді дуба звичайного та червоного, 3000 кг – горіха чорного, також в комплексі зберігання лісового насіння в Будянському лісництві встановлена сучасна холодильна камера, в якій зберігається 2665 кг – дуба звичайного та 40 кг – сосни звичайної. Дуб звичайний у Смілянському лісовому господарстві є основною лісоутворюючою породою, тому значна увага приділяється саме заготівлі жолудів дуба.

Всі дані, що наведені вище, дозволять повністю забезпечити потреби лісгоспу необхідною кількістю садивного та посівного матеріалів для виконання завдань весни 2018 року та збільшити його кількість у наступному – 2019 році.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.