Смілянський краєзнавець Степан Василишин про минуле Сміли і Смілянщини

курганПрочитавши книгу із бібліотеки газети “Сміла” «Сміла: крізь минуле вдивляємося в майбутнє» хотів би дещо уточнити з минулого Сміли і Смілянщини зокрема.
Відкриваємо книгу «Нариси стародавньої історії Української РСР» за 1957 рік, видану Академією наук. Там знаходимо цікаві факти, що стосуються нашого краю. Так, в епоху пізнього палеоліту була Мадленська епоха. Було виявлено декілька стоянок, одна з них Добраничівська на річці Супой, за 100-150 км від Сміли. Жителі цієї стоянки для виготовлення знарядь праці застосовували гірський кришталь, який добували в родовищі біля міста Сміла. А це значить, що в той час наш край був залюднений.
Настав т.з. скіфський період. Передскіфський період, чорноліська культура.
Ближче до Дніпра, в лісистій, дуже пересіченій глибокими ярами місцевості вздовж рік Тясмин, Рось, Росава і Стугна, було багато поселень розмірами 0,2-3 га. Одне з цих поселень знаходилось біля с.Голов’ятине Смілянського району. При його розкопках знайдено залізний кинджал з бронзовим руків’ям, а також багато наконечників стріл з кості та оленячого рогу.
Детальніше читайте в газеті “Сміла” за 1 березня. Долучайтеся до електронної передплати!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.