Смілянські та черкаські козаки показали реконструкцію бою Української революції

864167_1_w_1000У День захисника України в Черкасах показали театралізовану реконструкцію одного бою Української революції 1917 – 1921 років. Захід провели у сквері за обласною адміністрацією. Про це пише Gazeta.ua.

Учасники фонду “Діоніс” з акторами черкаського драматичного театру, козаками із Черкаської та Смілянської сотень показали бій, який відбувся на площі базару 100 років тому. Більшовики силою відбирали товари селян, хто не виконував їхніх наказів розстрілювали. На допомогу прийшли українські військові та почали бій з радянськими солдатами. Актори билися і стріляли холостими патронами із справжньої зброї. Навколо лунали крики та постріли, здіймався дим. Завершилася битва перемогою українців.

“Молоді не вистачає бачення історії України. Телебачення заповнене різними російськими, американськими бойовиками, які пропагують могутність їхніх країн. В українців є більше хорошого – ми сильна нація із шикарною історією. Такими заходами нагадуємо про це. Зараз ситуація на сході України нагадує революцію минулого століття. Не знаючи історії, ми наступаємо на ті ж граблі, дуже повільно вчимося на помилках”, – говорить Віктор Шевчук, співорганізатор, отаман Смілянської козацької сотні ім. Василя Бурки.

Подивитися на 100-літні події зійшлося більше 200 черкасців. Після закінчення вистави глядачі гучно аплодували та викрикували патріотичні гасла.

Автор фото: Анна Орел

864167_3_w_1000 864167_2_w_1000 864167_1_w_1000

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *