Смілянські синоптики розповіли, якої погоди чекати у другій декаді січня

Середня декадна температура повітря першій декаді січня становила +1,9°– на 6,6° вище кліматичної норми. Максимальна температура повітря у найтепліші дні 7-8 січня підвищувалась до +6° . Мінімальна температура повітря в останній день декади знижувалась до -4°. Опадів за декаду випало 2 мм – 11 % від декадної норми. Сніговий покрив впродовж декади був відсутній. 9-10.01 грунт промерзав на глибину 3-4 см відповідно, в решту часу грунт був талий. Про це інформують у метеорологічній станції Сміли.

Озима пшениця, що відновила вегетацію в кінці грудня вегетувала до 8 січня. Проте, для активної вегетації бракувало тепла, рослини втрачали загартування. Агрометеорологічні умови декади були задовільними для перезимівлі озимих, небезпечних явищ для зимуючих культур не спостерігалось. Мінімальна температура на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці нижче -1° не знижувалась і була безпечною для перезимівлі озимини. На кінець декади стан посівів на полях з озимими посівами не викликав занепокоєння. Подальший стан озимих зернових культур буде повністю залежати від погодних умов – від температурного режиму та наявності і величини снігового покриву. При різкому зниженні температурного режиму до більш низьких значень (–10°-15°) на глибині залягання вузла кущіння, особливо за відсутності снігового покриву, можливе зрідження посівів озимих культур на 25-30%, а при більш низьких температурах – і значна або повна їх загибель.

За прогнозом синоптиків, до кінця 2-ї декаді січня очікується мінливий характер погоди. До 16 січня опадів не очікується та очікується триватиме подальше зниження температури повітря до значень -9-14° вночі та -3-8° вдень. Надалі коливання температури (потепління, а за ним похолодання) на фоні випадання невеликих опадів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *