Смілянські синоптики про температурні рекорди квітня та прогноз погоди на травень

погода-2За інформацією Смілянської метеостанції квітень цього року увійшов у вісімку найтепліших місяців за повоєнний період спостережень та увійшов в дев’ятку найбільш сухих.
З 29 квітня, що на 19 днів раніше звичайного, відбувся стійкий перехід середньодобової температури повітря через +15° та розпочався літній режим погоди. Середня температура повітря за квітень становила +13,0 °, що на 4,1° вище норми. Були встановлені нові температурні рекорди середньодобової температури за  повоєнний період спостережень:

11.04  середньодобова температура повітря становила +15,8°, проти +15,5°  у 1959 р.

26.04  середньодобова температура повітря становила +19,4°, проти +18,7°  у 2012 р.

Опади, переважно слабкі,  у вигляді зливового дощу випадали упродовж 7 діб.  Лише 27.04 пройшли ефективні дощі. Загальна кількість опадів за місяць становила 13 мм –  31 % місячної норми. Максимальна швидкість вітру упродовж 3 днів підвищувалась до небезпечних значень 15-19 м/с.

У цілому, травень на Смілянщині прогнозується дещо теплішим звичайного та з опадами у межах кліматичної норми. За чисельним прогнозом Українського Гідрометцентру, середньомісячна температура очікується +17º (за норми +15º), кількість опадів – 49 мм (за норми 46 мм).

При цьому, невеликі похолодання в травні можливі всередині першої та другої декад місяця, коли температура повітря вночі може знижуватися до +3+5º. Максимальна температура повітря вже з початку травня в окремі дні може досягати +28+30º, однак в останні 10 днів місяця тепло буде більш помірним. Найбільш значні зливові дощі очікуються із середини травня, зі стійким переходом до літнього сезону.

Радіаційний фон у м. Сміла  становить 14 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *