Смілянські студенти відвідали козацьке місто

gog_kamlk_wЗапоріжжя здавна вважають козацьким містом, адже саме тут на острові Хортиця знаходилася перша Січ. Тому немає нічого дивного в тому, що 14 жовтня в День українського козацтва, День захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці студенти коледжу разом із викладачами Подобною Ольгою Пилипівною та Бачмагою Сніжаною Сергіївною вирушили до цих славетних місць.
Розпочалась екскурсія із ознайомлення з історією та архітектурою міста Запоріжжя. Студенти пройшлися одним із найдовших проспектів Європи (11 км), дізнались, що Запоріжжя, Канберра (столиця Австралії) і Бразиліа (столиця Бразилії) мають загальне планування і будувалися за одним проектом. Відчули велич та позитивну енергетику символу міста – 700-літнього дубу, під яким козаки писали відомий лист турецькому султану.

Запоріжський край відомий не тільки як українська святиня, але і як місце будівництва Дніпрогес, яка також є символом міста. Саме з каскадів електростанції починається знайомство з Запорізьким краєм. 38-метрова гребля, крім прямого призначення, служить ще й мостом. Саме звідси студенти мали змогу помилуватися прекрасними видами на Дніпро, його острови та запорізькі мости.
Незважаючи на близькість великого промислового міста та ГЕС, острів Хортиця зберіг первісну природу. На його території поєднуються усі ландшафти України: плавневі ліси та луки, степи, скелясті відшарування гранітів, балки, нагорні діброви, висячі болота, озера.
Екскурсанти відвідали житло та господарські будівлі степових лицарів, дізнались про побут та звичаї як запорожців, так і населення українських земель XVII-XVIIІ ст., відчули дух козацької доби.
Яскравим дійством стала театралізована вистава, яка проходила на імпровізованій сцені. Студенти мали змогу побачити елементи джигітування-трюки на конях, вправи зі списами, луком, шаблями та батогом, а також стали свідками старовинного ритуалу «Посвячення у козаки».
Екскурсія допомогла студентам краще відчути атмосферу того часу, доторкнутися душею до нашої багатовікової історії, насолодитись неповторними краєвидами та відчути справжній дух свободи, що пройшов через століття, повідомляють у Смілянському коледжі харчових технологій.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *