Смілянські податківці роз’яснюють щодо перереєстрації платників ПДВ на перейменованих вулицях

У зв’язку із законом про декомунізацію у Смілі минулого року було перейменовано більше 100 вулиць. Поряд з цим у мешканців Смілянщини з’явилися запитання, зокрема, пов’язаних із перереєстрацією документів та ін. Смілянська ОДПІ проводить інформаційну роботу по питанням оподаткування. Так, роз’яснюють про підстави для здійснення перереєстрації платника ПДВ у разі, якщо відбулося перейменування назви вулиці.
«Пунктом 45.2 ст. 45 Податкового кодексу України (далі – Кодекс ) визначено, що податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр).
Згідно з п. 183.15 ст. 183 Кодексу та п. 4.1 та п. 4.2 розділу IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 року № 1130, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233, у разі зміни даних про місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ проводиться перереєстрація такого платника. Для цього платнику ПДВ необхідно подати додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ. У реєстраційній заяві платник ПДВ зазначає дані станом на дату заповнення заяви, у тому числі критерії, за якими станом на дату заповнення заяви особа відповідає статусу платника ПДВ згідно з розділом V Кодексу.
Таким чином, оскільки в результаті перейменування назви вулиці, міста, селища, зміни поштового індексу тощо вносяться зміни у відомості про місцезнаходження юридичної особи та місце проживання фізичної особи – підприємця, що містяться у Єдиному державному реєстрі, то це є підставою для здійснення перереєстрації платника ПДВ шляхом подання реєстраційної заяви за формою 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація».

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *