Смілянські податківці роз’яснили, чи підлягають оподаткуванню путівки на відпочинок

Сміла_ОДПІСмілянські податківці надають роз’яснення на актуальні теми. Зокрема, на часі тема щодо оподаткування путівок на відпочинок.Відповідно до змін, внесених Законом України від 07.12.17 № 2245-VІП «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році»до пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-ІV із змінами та доповненнями (далі — ПКУ), з 01 січня 2018 року до складу доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника належить, зокрема, вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем — платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.
Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.
Від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ст. 165 ПКУ (п. 16і підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
Отже, з 01 січня 2018 року звільняється від оподаткування ПДФО і військовим збором безоплатна або із знижкою (у розмірі такої знижки) путівка на відпочинок, оздоровлення та лікування, яка надається: роботодавцем – платником податку на прибуток підприємств, платнику податку – працівнику та/або членам його сім’ї першого ступеня споріднення, на території України, один раз на календарний рік. При цьому вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року (у 2018 році – 18615 грн.).
Частиною сьомою ст. 7 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами визначено, що перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок), затверджується Кабінетом Міністрів України
До «Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.10 № 1170, не включено вартість вищезазначених путівок.
Отже, вартість зазначених путівок є базою нарахування єдиного внеску.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.