Смілянські податківці про соціальні пільги у 2017 році

Смілянська ОДПІ повідомляє, що застосування податкової соціальної пільги (ПСП) до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати) здійснюється відповідно до статті 169 розділу IV Податкового кодексу України (ПКУ).
Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП (далі – заява про застосування пільги).
Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування податкової соціальної пільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.
ПСП застосовують до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо його сума не перевищує розміру місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 й округленого до найближчих 10 гривень (у 2017 році – 2240грн.).
Розмір загальної ПСП дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому на 1 січня звітного податкового року (у 2017 році – 800 грн. (пп. 169.1.1 ПКУ)).
Платник податку, який утримує двох та більше дітей віком до 18 років має право на ПСП у розмірі 100% (800 грн.) у розрахунку на кожну дитину. При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП, також визначається кратно до кількості дітей (пп.169.1.2 ПКУ).
Підвищену пільгу для осіб, зазначених у пп. 169.1.3 ПКУ надають у розмірі 150% (1 200 грн.). При цьому на дітей згідно з пп. пп. «а» та «б» пп. 169.1.3 ПКУ податкову соціальну пільгу надають на кожну дитину.
Підвищену пільгу для осіб, зазначених у пп. 169.1.4 ПКУ (200% загальної, тобто 800 × 200% ) надають у розмірі 1600 грн.
Нагадуємо, що скористатися правом ПСП на дітей може лише один із батьків, тому у заяві на її застосування фізична особа має зазначити, що її чоловік (дружина) під час отримання ПСП за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно до кількості дітей.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *