Смілянські податківці нагадали як отримати облікову картку платника податків

Смілянська ОДПІ нагадує, що для включення до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) громадяни мають право звернуться до ЦОП Смілянської ОДПІ та заповнити облікову картку фізичної особи – платника податків (ідентифікаційний номер).

До Державного реєстру вноситься інформація про осіб, які є:

  • громадянами України;
  • іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають в Україні;
  • іноземцями та особами без громадянства, які не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до законодавства зобов’язані сплачувати податки в Україні або є засновниками юридичних осіб, створених на території України.

Облік фізичних осіб – платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки. Для заповнення облікової картки фізичної особи – платника податків використовуються дані документа, що посвідчує особу.

Для заповнення повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) використовуються дані паспорта.

Згідно пункту 70.5 статті 70 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізична особа – платник податків незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка платника податків та яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу облікову картку фізичної особи – платника податків, яка є водночас заявою для реєстрації в Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу. Фізична особа – платник податків, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов’язана особисто подати відповідному контролюючому органу повідомлення та документи для забезпечення її обліку за прізвищем, ім’ям, по батькові і серією та номером паспорта, а також пред’явити паспорт.

Необхідно зазначити, що фізичні особи – громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, можуть звернутися за документом, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, до будь-якого контролюючого органу, незалежно від реєстрації їх місця проживання чи перебування або відсутності такої реєстрації.

Отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків можна в Центрах обслуговування платників Смілянської ОДПІ за такими адресами:

м. Сміла, вул. Незалежності, 76, тел. 04733-4-42-59;

м. Шпола, вул. Соборна, 16, 04741-5-33-44;

м. Кам’янка, вул. Декабристів, 2, тел. 04732-6-19-57;

м. Корсунь-Шевченківський, вул. Ювілейна, 30, тел. 04735-2-08-87;

м. Городище, вул. Миру, 119, 04734-2-44-84.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *