Смілянські ліцеїсти побували в Космачі у Міжнародній зеленій школі

p1060006Цьогорічна VІІ Міжнародна зелена школа об’єднала 41 учасника та 21 модератора секцій з регіонів Київщини, Харківщини, Луганщини та Черкащини. У карпатському селищі Космач 12 ліцеїстів разом із своїм керівником Марією Волошиною, учителем фізики ліцею,  провели незабутні два тижні.

Олег Деміхов, Артем Журавський, Анна Лозова, Настя Киченко, Юрій Король, Анна Чурілова, Оксана Таран, Альона Косенко, Єлизавета Овсійчук, Каріна Нікітченко, Максим Мартовицький, Владімір Теліга та Вероніка Волошина  отримували знання, відпочивали та набиралися нових вражень  під час 7 сесії в Міжнародній літній зеленій школі .

Вразила школа, де проходили заняття, що мальовничо розташувалася серед зелених гір на величезній  галявині.

Особливістю першого вечора було розпалювання ватри, навколо якої зібралися всі учасники для знайомства. Подібно до того, як ватра зігріває вівчарів на полонині в холодні ночі, так і учасники поділилися душевним теплом однин з одним та зігрілися біля вогнища.

Організатори заходу подбали про те, щоб ніхто протягом цих двох тижнів не сумував, щоб усі були задіяні та з цікавістю і користю  проводили час.   Зустріч з новим – то завжди позитив.

Заняття з фізики тенісу проводив Триліст Олександр Васильович – учитель фізики КПНЛ 145.

Ліцеїсти мали можливість не тільки навчитися грати в теніс, подавати кручений м’яч, а  й зробили декілька експериментальних проектів, таких як: «Визначення швидкості реакції людини» (Юрій Король, Анна Чурілова), «Визначення коефіцієнта тертя м’ячика по ракетці» (Анастасія Киченко, Альона Косенко), «Визначення залежності швидкості польоту тенісного м’ячика від початкового положення гравця» ( Єлизавета Овсійчук, Карина Нікітченко).

Діти мали нагоду ще й стати учасниками демонстрайційної олімпіади з фізики. За словами керівника секції  такий метод проведення олімпіади є досить інноваційним. Його суть полягала у тому, що учасникам демонстрували експеримент, а їхнє завдання полягало у тому, щоб  пояснити його або ж вказати, що відбудеться, якщо зміниться деякий елемент експерименту. Наші ліцеїсти упевнено тримали першість. Перше місце здобула Оксана Таран, друге – Владімір Теліга, третє – Юрій Корль. За перемогу оргкомітет МЗШ подарував знижки на путівку у наступному році – 99%, 50% та 20% відповідно.

Не пасли задніх ліцеїсти і в турнірі з тенісу. Олег Деміхов упевнено зайняв 3 місце. Переможці  отримали у подарунок ракетки для гри.

p1050982Незабутні заняття з живої математики проходили разом із кандидатом фізико-математичних наук, вченим Інституту математики НАН України Єгорченко Іриною Анатоліївною. Діти вивчали статистику вимірювання методом проведення певних вимірів дерева метром та висоти будинка за допомогою звичайнісінької палиці…  А ще були математичний квест і математичні фокуси.

Запам’яталися майстер-класи з писанкарства, ліпки сирних коників, виготовлення ляльки – оберегу з трави, гончарства, де кожен попрацював за гончарним кругом, зробивши сувенір додому.

Палеонтологічна пісочниця, створена паном Леонідом Горобцем, асистентом кафедри екології та охорони навколишнього середовища ННЦ «Інституту біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, не давали спокою не лише малечі, а й усім учасникам літньої школи, адже діти постійно знаходили в ній викопні сюрпризи, справжні артефакти, залишені вченим. Знайти зуб акули спробував кожен.

Запам’яталися заняття з радіожурналістики, які проводив випускник Київської Консерваторії, ведучий програм «Добра розмова» на Живому радіо «Воскресіння» Олег Вікторович Саченко, де діти вивчали специфіку та особливості проведення радіоінтерв’ю, а також розробку питань і процес ведення інтерв’ю.

Кожен зміг спробувати себе у ролі радіоведучого або гостя радіопередачі.

Вчитися, відпочивати, знову вчитися – таке життєве кредо кожного учасника на час перебування в Міжнародній зеленій школі.

Цьогоріч  учні освоювали малювання пейзажу, займалися стилізацією натюрмортів разом з викладачем Художньої школи ім. Тараса Шевченка Ричкаловою Людмилою Вікторівною.

Екватор літньої зеленої школи ознаменувався походом до ферми з виготовлення місцевого сиру, підняттям на полонину Буковець, що знаходиться на висоті 900 метрів над рівнем моря, походами  за чорницею та малиною, подорожжю до гірської річки та купання в ній.

Ліцеїсти навіть отримали можливість покататися верхи на коні.

Місцеві жителі розповіли нам, що у Космачі є  народний танець, характерний лише для їхнього села – «Яблунівка». Діти виявилися   вправними танцюристами і вже після кількох настанов віртуозно витанцьовували

Вечори  навколо багаття… Нічне небо в Карпатах… Це щось особливе… стільки зірок, на жаль, через освітлення  в Смілі побачити неможливо. Вразив нас Чумацький шлях, що дійсно, як молоко, розлився на небі. Учасники із захопленням розглядали в телескоп супутник Землі – Місяць, планети Сатурн з його кільцями, Марс,  Юпітер з його супутниками.

Як продовження астрономічних спостережень, ліцеїсти почули сучасні лекції від волонтера, студента-астронома Артема, та прослухали розповіді академіка Клима Чурімова, відкривача нової комети, за рухом якої він спостерігав протягом багатьох років. Клим Іванович розповів багато нового і цікавого про комети та про зв’язок історичних подій і появи комет. А Рудольф Якович Бєлєвцов розповів про всі таємниці нашої планети, починаючи з будови земної кори, введення теорії про появу води на Землі і до наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для України та всієї планети.

А ще відбулися незабутні екскурсії до Косова, міста славетних керамістів, гончарів та різьбярів, на садибу Святого Миколая,  до водоспадів, так званих Сріблястих великих та малих водоспадів в Шешорах, у музей писанки , що в Коломиї.

Дні збігли аж занадто швидко, і у повітрі почав відчуватися гірко-солодкий присмак закінчення сесії МЗШ. Але усі насолоджувалися кожною хвилиною, бо розуміли, що все це незабаром закінчиться.

Останній день розпочався з Щорічної наукової конференції МЗШ «Від екології душі до екології всесвіту», де учасники презентували свої наукові проекти. Можна було знайти роботу на будь-який смак.

Але, як завжди, все краще залишається на десерт. Увечері відбулося нагородження керівників наукових секцій, вихователів, сімей, що ласкаво прийняли гостей до себе,  та волонтерів. Адже,  це дуже важливо та природньо дякувати, говорити один одному приємні речі, згадувати, через що довелось пройти разом та радіти, що все вдалося якнайкраще. Людина – істота соціальна і саме так примножується кількість щастя у наших душах.

А потім усі зібралися біля багаття, щоб разом подивитися чаруючий український історичний драматичний фільм режисера і сценариста Олеся Саніна «Поводир» разом з Іриною Саніною, відомою українською акторкою, виконавицею ролі Орисі, і востаннє цієї сесії побачити Карпатські зорі, які, щоправда, сховали свій сум за хмарами.

Враження незабутні… Спогади теплі… Бажання творити – неймовірно величезне…Любов до науки – примножилася в стократ…

Ліцеїсти – учасники Міжнародної літньої наукової школи.
Прес-центр ліцею

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.