Смілянські лісівники виростили до новорічних свят достатню кількість ялинок

ялинки_resizeЧас невпинно наближає нас до Новорічних та Різдвяних свят. Багато хто до свят встановлює вдома живу ялинку. Лісівники як ніхто інший, як непросто їх виростити.

Майбутня ялинка починається із крихітної насінини. Для видобування насіння шишки висушують у стаціонарній сушарці при дотриманні певного температурного режиму. Перед висівом насіння замочують у розчині марганцевокислого калію, обробляють фунгіцидами, проводять снігування, інформує прес-центр Смілянського лісгоспу.

У дворічному віці висаджуються в шкільне відділення на дорощення, де ростуть ще 5 – 8 років перед тим, як потрапляють у будинки смілян.

Цьогоріч лісівники Смілянщини виростили до свята вдосталь ялинок, аби забезпечити ними усіх бажаючих. Загалом в лісництвах новорічні ялинки ростуть на площі 67,6 га.

Їх можна буде придбати вже найближчим часом безпосередньо на ялинковому базарі (який працюватиме вже 7-ий рік), за адресою: м. Сміла, вул. Незалежності, 104.

Останні роки Смілянський лісгосп запровадив особливий спосіб ялинкової торгівлі, що зменшує шкоду для навколишнього середовища. Кожен бажаючий може особисто придбати живу ялинку в горщику, яку при забезпеченні належного догляду та умов, після свята можна буде висадити у відкритий ґрунт. Про необхідні умови догляду вас проконсультують фахівці лісгоспу, які реалізовують ялинки у горщиках.

Заздалегідь попереджуємо тих, хто хоче поживитися й незаконно зрубати новорічне деревце. Шкода за одне незаконно вирубане хвойне дерево напередодні Нового року та Різдва становитиме від 498,45 до 2254,95 гривень.

Згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн.), а посадові особи – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн.).

Лісова охорона посилено оберігає хвойні насадження в передноворічний період-2020, проводяться патрулювання створеними рейдовими групами разом із поліцією.

Тож громадян закликають не порушувати закон та купувати ялинки за доступними цінами безпосередньо у виробника.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *