Смілянські лісівники використовують новітні та ефективні технології для вирощування лісу

лісУ Будянському лісництві ДП «Смілянський лісгосп» відбулася виїзна нарада щодо технологій створення та догляду за лісовими культурами. Мова йде, перш за все, за використання технології ЗКС – закритої кореневої системи.

Участь у нараді взяли очільники усіх лісництв – Володимирівського, Сунківського, Мліївського, Смілянського, Городищенського та Будянського. Разом із директором та головним лісничим підприємства ознайомилися, проаналізували та зробили конкретні висновки щодо найактуальніших нині питань.

Технологія підготовки грунту з допомогою рихлення у порівнянні з весняним та осіннім сезонами висадки саджанців – у центрі дослідження.

Якщо більш детально, то метод рихлення – це розгортання грунту з допомогою техніки. Звісно, використовується і без рихлення. Але в цьому і суть – порівняти, яка із них найефективніша.

Як показав аналіз, підготовка грунту із рихленням найефективніша в тому випадку, якщо проводиться саме за рік до посадки саджанців із ЗКС. Тобто, якщо висадка відбулася весною, а перед цим, восени, провели рихлення грунту, то маємо більший відсоток приживлюваності і добрий приріст молодих дерев у перший рік після висадки.

Таким чином, вирішили, що у весняний період, під час активної лісокультурної кампанії, від рихлення варто відмовитися, адже тоді все ж краще садити майбутній ліс у борозну. Однак, якщо дозволяють погодні умови, за рік до моменту посадки, таки використовувати методику підготовки грунту із використанням рихлення.

Крім того, зауважили, що в процесі механізованого догляду за лісовими культурами, необхідно залишати в рядах невелику забур`яненість, тоді як міжряддя мають бути чистими.

Таким чином культури будуть дещо притінені і захищені від диких тварин.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.