Смілянські лісівники продовжують освоювати тонкощі лісових рубок

304849295_386415313657281_4641875401129239937_nДогляд за лісом – складний процес, що вимагає чітких знань та вмінь, великих затрат праці і коштів на його проведення. Зокрема, це стосується і молодняків. Дуже важливим є вчасне проведення рубок догляду, тобто їх періодичність та повторюваність із метою дотримання балансу порід на площі.

Тому в Смілянському держлісгоспі на базі Городищенського лісництва провели нараду-семінар для помічників лісничих усіх лісництв підприємства: Смілянського, Сунківського, Мліївського, Будянського, Городощенського та Володимирівського. На порядку денному такі рубки догляду: освітлення, прочищення, проріджування та прохідні. Конкретніше – методика їх проведення та основоположні моменти.

Під керівництвом головного лісничого держпідприємства Дениса Івлєва та начальника відділу лісового господарства В’ячеслава Куліша помічники лісничих оглянули ділянки, на яких необхідні або вже проведені ці лісогосподарські роботи.

Освітлення та прочищення – види рубок догляду в молодняках. Вони мають велике значення, адже забезпечують формування бажаного складу насадження шляхом догляду за головними породами та вирубуванням другорядних порід.

Проріджування та прохідні – це рубки, суть яких – створення високоякісного та екологічностійкого лісу, що в майбутньому гарантує отримання високої товарності деревини.

На всіх видах рубок догляду дуже важливі ретельність та відповідальність лісівників, адже навіть малий недогляд може нівелювати всю роботу над створенням високопродуктивного якісного лісу.

Для досягнення цього результату необхідно чітко знати вимоги до проведення рубок догляду, методики їх планування та здійснення. Нарада-семінар дала змогу помічникам лісничих в практичному аспекті зрозуміти та освоїти всі тонкощі даної лісогосподарської роботи.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *