Смілянські лісівники заготовляють насіння сосни для майбутнього лісу

c249852be45963a11237f674e7c0997cНині у Смілянському лісгоспі заготовляють насіння сосни звичайної. Спочатку шишки збирають: це роблять виключно з найпродуктивніших насаджень – з плюсових дерев. Загалом заготівля та переробка шишок – кропіткий процес, який потребує часу, інформує пресцентр Смілянського лісгоспу.

Зібрані з усіх лісництв шишки прямують до Мліївського лісництва, де працює шишкосушарка. Згідно із планом лісівники заготовили 4500 кг шишок, із яких орієнтовно отримають 45 кілограмів насіння.

Процес починається із просушки. Після цього насіння, яке випадає, провіюють та очищують. Сухе та чисте насіння сосни звичайної зберігається у скляних бутлях у насіннєсховищі і чекає весни.

Під час лісокультурної кампанії лісівники висіють у розсадники 20 кілограмів насіння, із якого виростуть 450 тис. штук сінців, що дадуть початок новому лісу.

Окрім того, з метою забезпечення відтворення лісів на згарищах, що утворилися внаслідок лісових пожеж у 2020 та минулих роках у Луганській області, в ході лісонасіннєвої кампанії Смілянський лісгосп збільшив план заготівлі шишок.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *