Смілянські лісівники нагадують про відповідальність за незаконну самовільну вирубку лісу

ліс заборонаВсі території, що входять до лісового фонду, пильно охороняються Державною лісовою охороною. Тож лісівники у Смілянському лісовому господарстві, виконуючи свої прямі обов’язки, стежать за цілісністю лісових масивів.

Вирубувати дерева громадянам заборонено, а інакше – неминуча відповідальність, нагадують лісівники.

До прикладу, крайній випадок даного правопорушення зафіксували в лісовому масиві поблизу с. Залевки, що на території Сунківського лісництва. Один із жителів села умисно здійснив порубку чотирьох дерев сосни. За висновками інженерно-екологічної експертизи такі дії завдали лісовій галузі шкоди на суму майже 40 тис. грн. Ця шкода вважається істотною, тому правопорушник притягнутий до кримінальної відповідальності.

Під час судового процесу мешканець села свою провину цілком визнав, та все ж покарання уникнути не вдалося – 1 рік позбавлення волі умовно, а також відшкодування заподіяної шкоди та судово-процесуальних витрат. Простіше кажучи, чотири сосни обійшлися правопорушнику у майже 45 тис. грн і умовний термін.

Доречно зауважити, що будь-які маніпуляції у межах лісу і конкретно щодо деревини – будь-то здоровий ліс, мертві чи валіжні дерева – контролюються безпосередньо державою і в обов`язковому порядку мають здійснюватися на основі відповідних дозвільних документів.

Лісівники ж – виконавці догляду та контролери закону, кожен майстер лісу несе відповідальність за свій обхід, за кожне дерево і будь-які дії щодо нього. Тому лісівники закликають дотримуватись законодаства.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.