Смілянські лісівники допомогли археологічній експедиції

240227054_873152526645395_2949266276216949086_nСмілянський лісгосп отримав лист подяки від директора ІА НАН Украіни В.Чабая та заступника начальника експедиції Т.Кургіної-Коваленко за допомогу в облаштуванні табору Пастирської археологічної експедиції Інституту археології НАН України у сезоні 2021 року.

Сучасні археологи і студенти-практиканти потребували облаштованого місця відпочинку у таборі після роботи, це і дерев’яні навіси над пічкою та місцями прийому їжі і зручні місця гігієни. Смілянському лісгоспу археологічної експедиції поядкували за допомогу у побудові дерев’яних споруд у табор, інформує пресцентр ДП «Смілянський лісгосп».

Пастирська археологічна експедиція досліджує унікальну пам’ятку археології Пастирське городище, що розташоване біля с. Пастирське, що на Смілянщині. Пастирський археологічний осередок являє собою унікальний комплекс пам’яток та природно-історичних об’єктів, що формувався від скіфської доби до раннього середньовіччя. Комплекс включає унікальну структуру, що складається з чотирьох городищ скіфського часу – Макіївського, Будо-Макіївського, Шарпинського та Пастирського. Останнє є пам’яткою як національного так і загальноєвропейського значення.

Понад 120-літня історія його досліджень пов’язана з іменами цілої низки славетних українських археологів – Вікентієм Хвойкою, Михайлом Брайчевським, Олегом Приходнюком.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *