Смілянські лісівники дбають про належний стан мінералізованих смуг

ліс заборонаУ лісах Черкащини встановилася найвищий клас пожежної небезпеки. За прогнозом Черкаського обласного центру з гідрометеорології, у найближчі дні утримається суха і тепла погода, а отже, й найвищий рівень пожежної небезпеки. Державна лісова охорона Смілянського лісгоспу працює у посиленому режимі та постійно патрулює лісові масиви.

Для посилення протипожежного захисту лісових насаджень ДП «Смілянський лісгосп» проведено догляди за мінералізованими смугами протяжністю 300 км, за протипожежними розривами – 6 км, створено 2 км мінералізованих смуг.

До слова: облаштування мінералізованих смуг у лісах – це один із ефективних методів боротьби з лісовими пожежами. Мінералізована смуга – це штучно створений протипожежний бар’єр, шляхом очищення певної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка грунту на певну ширину трактором з навісним інвентарем. Мінеральний шар грунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Під час загорання така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.

Лісівники Смілянщини закликають усіх громадян бути свідомими, не порушувати Закон. Нагадуємо: відвідування громадянами лісових масивів у період воєнного стану суворо ЗАБОРОНЕНО!

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *