Смілянські гімназисти відвідали Луцьк

Луцький замокСтолиця Волині Луцьк дивує вже на зупинці громадського транспорту, адже проїзд для дитини коштує гривню навіть без свідоцтва про народження та учнівського квитка! У центрі міста опиняємося на Театральному майдані поряд із пам’ятником Лесі Українці перед театром ім.Тараса Шевченка, а трохи далі знаходиться університет ім.Л.Українки з пам’ятником Т.Шевченку перед входом. Лучани жартують з цього приводу і розповідають неймовірні історії. Вони зробили своє місто комфортним для життя і привабливим для туристів: чисте і спокійне, мало не на кожному кроці якісь оригінальні витвори чи пам’ятки: сонячний годинник, сонячні батареї з розетками для заряджання гаджетів, бронзові скульптури, старовинні карти на стінах будівель, навіть каналізаційні люки із зображенням Луцького замку.

Сам замок князя Любарта є одним із символів України, його зображено на 200-гривневій купюрі. Раніше замок-фортеця знаходився на острові, але за 800 років річка Стир змінила русло. Надбрамну вежу стережуть дракон і пекельний пес – витвори місцевого скульптора по металу, виставку якого розташовано поруч. Круті гвинтові сходи ведуть на оглядовий майданчик, звідки місто видно, як на долоні. На території замку знаходиться музей дзвонів, зібрання старовинних карт України, замкова зброя.
Огорнуто таємницями римо-католицький Кафедральний собор Петра і Павла з підземеллями, куди можна спуститися на екскурсію. Майже всі старовинні будівлі Луцька мають “мінус два – три поверхи”, тут знаходиться найрозгалуженіша система підземних ходів в Україні. Поряд із костелом – будинок, де знаходилася квартира родини Косачів, тепер це кімната-музей “Лесина вітальня”. У місті багато храмів: православні, католицькі, лютеранська кірха, синагога. На перехрестях вулиць – численні стовпи із вказівниками напрямків до пам’яток, аби туристи не заблукали.
На фотографіях в Інтернеті будинок-майстерня архітектора Миколи Голованя нагадує будинок з Химерами у Києві. Насправді ж, його екстравагантність межує з божевільною уявою. Скульптури, звезені з ліквідованого польського цвинтаря, швидше відлякують, ніж принаджують погляд, але туристам цікаво.
Серед “плюсів” Луцька – відсутність фаст-фуду, наявність лавочок у парках і на площах. Але головне багатство міста – його громадяни: привітні, щирі, усміхнені та залюблені у Луцьк.
Світлана Остапова

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.