Смілянські гімназисти розповіли про свої «євроканікули» | Газета "Сміла" – газета про наше рідне місто

Смілянські гімназисти розповіли про свої «євроканікули»

vatikanГімназисти вкотре відвідали Європу. У межах учнівського культурно-освітнього проекту «Євроканікули» побували в Угорщині та Італії.
Столиця Угорщини Будапешт – одне з найкрасивіших міст Європи. Тут дивним чином поєднані будівлі різних епох та архітектурних стилів, є величезна кількість пам’ятників історії та культури, але найбільше нас вразила велична будівля Парламенту, побудована наприкінці ХІХ століття в стилі Ренесансу. А ще ми дізнались, що в Будапешті – величезна кількість купалень з термальною лікувальною водою, тому Будапешт офіційно визнаний містом- курортом.
Наступного дня ми відвідали італійські міста – Флоренцію та Пізу. Флоренція – столиця Тоскани, розташована вгорі «Італійського чобітка». Це – Батьківщина Данте Аліг’єрі, Мікеланджело і Да Вінчі. Ми бачили величний Собор Божої Матері, Баптистерію Сан Джованні, споглядали роботи великого скульптора Мікеланджело.
Піза – місто падаючої вежі, одна з чотирьох морських республік Італії. Ми дізнались, чому насправді падає вежа, і які легенди з нею пов’язані. Справжнім відкриттям для нас стало те, що насправді, вежа має форму банана, яку вона отримала внаслідок намагань «урятувати» її від падіння.
Відвідування Риму – Вічного міста стало для нас символом єднання української та італійської культур. Ми одягнули вишиванки і біля Колізею провели флешмоб, виконуючи пісні українською мовою. Коли туристи почули наш спів, почали підходити, розпитувати, з якої ми країни? Зустрічали і земляків-українців. Цікавим був момент, коли до нас підійшов житель Китаю і вперше в своєму житті почув від нас про державу – Україну. Отже, не тільки ми відкривали для себе Європу, а й завдяки нам світ відкривав для себе Україну.
Останній день в Італії ми провели у місті на воді – Венеції. Катались на гондолах. Відвідали площу Сан-Марко, Палац дожів, бачили міст Ріальто. Звичайно, хотілось би сюди ще раз повернутись, тому ми кинули у воду монетки. Дуже вдячні організатору європейських канікул Наталії Миколаївні Власик, яка не лише супроводжувала нас у поїздці, а й багато розповідала про країни, які ми відвідували, влаштовувала патріотичні флешмоби.

Прес-центр гімназії

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *