Смілянські енергетики просять дотримуватися правил енергоефективності. Чому це важливо?

енергоефективністьСмілянська міська філія ПАТ «Черкасиобленерго» проводить підготовку об’єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду.

Аби уникнути перевантаження електромереж та заощадження електричної енергії у період опалювального сезону рекомендуємо споживачам дотримуватися основних правил енергоефективності.

Якщо навантаження перевищує норми, то це може стати причиною аварій в електромережах – як внутрішньобудинкових, так і зовнішніх, що живлять цілі будинки і квартали.

При одночасному ввімкненні електроприладів (електроопалення, водонагрівачі, кондиціонери, мікрохвильові печі, електрочайники та ін.) необхідна потужність для їх роботи зростає в десятки разів.

Електромережі, що не розраховані на такі навантаження, працюють в аварійному режимі. Через надмірну перевантаженість не витримують і горять кабелі та електропроводи, відключаються автоматичні вимикачі в щитках, захист на підстанціях, пошкоджуються прилади обліку електроенергії тощо. Це призводить до масових відключень електроенергії.

Смілянські енергетики наполегливо просять споживачів дотримуватись визначеного розміру дозволеної до використання потужності, на яку розрахована електромережа.

Величина дозволеної до використання потужності прописана у договорі споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу ПАТ «Черкасиобленерго». У переважній більшості договорів з населенням вказано дозволену потужність у розмірі 3000 Вт.

Такий розмір дозволеної потужності свідчить про те, що одночасно у мережу можуть бути увімкнені електроприлади, сумарна потужність яких не перевищує 3000 Вт.

Крім того, енергетики радять власникам приватних домогосподарств, головам ОСББ завчасно перевірити та привести внутрішньобудинкові мережі до проектних вимог.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.