Смілянське управління Держпродспоживслужби нагадує про профілактику дифтерії

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України станом на 4 листопада 2019 року встановлено 22 діагнози “дифтерія”. Водночас за попередні 9 років, із 2010 по 2018 рік, загалом зареєстровано 56 випадків, з них 12 дітей та 44 дорослих. Летальних випадків не зафіксовано.

Як інформують у Смілянському міськрайонному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, враховуючи ситуацію, що склалася у країні у зв’язку з реєстрацією випадків захворювання на дифтерію, лікарі застерігають, якщо ситуація з імунізацією проти дифтерії в Україні не зміниться, з’являється ризик виникнення великої кількості випадків цієї інфекції. 

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке викликають бактерії – дифтерійні палички. Серед основних симптомів хвороби – ангіна, під час якої у горлі утворюються «плівки», що іноді ускладнюють дихання.

Найважчий перебіг хвороби, коли плівка з’являється не на мигдалинах, а в гортані. Ураження гортані супроводжується розвитком дифтерійного крупу, для якого характерний поступовий розвиток симптомів, виражена зміна голосу, відсутність нежиті та високої температури тіла. Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період дифтерії складає від 2 до 10 днів. Токсин, який виробляє дифтерійна бактерія, потрапляє у кров і вражає різні органи, найчастіше – серце (викликаючи міокардит), нервову систему, нирки.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей і ревакцинація дорослих (кожні 10 років). Вакцинація проти дифтерії дуже ефективна, попереджає розвиток захворювання та ускладнення. Вакцинація від дифтерії призначається не лише дітям, а і дорослим – вакцини як для дітей, так і для дорослих закуповуються державою і надаються в державних закладах охорони здоров’я безоплатно.

Вакцини від дифтерії, що закуповуються для держави, проходять дуже суворий контроль якості на етапі виробництва та поставки в Україну. Всі ці вакцини безпечні, якісні та дієві. Якість вакцин підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії набагато вищий. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні, проте, можуть бути побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість. 

Щеплення від дифтерії – єдиний спосіб захистити себе від захворювання. Перед вакцинацією необхідно пройти огляд сімейного лікаря або дільничного терапевта та отримати дозвіл на щеплення. Дбайте про себе!

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.