Смілянське подружжя переселенців: вона виховує грації, а він – сильних духом

IMG_1958У Будинку дитячої та юнацької творчості віднедавна працює гурток гімнастики. Його керівник Ксенія Мартіян переїхала на Черкащину із зони АТО разом з чоловіком та двома донечками. Нині живуть у Смілі. Ксенія вчить дівчаток, як бути красивими, жіночними, мати граційну фігуру, дбати про своє здоров’я. Її вихованки залюбки відвідують гурток і вже виступають на сцені. Чоловік Ксенії, Дмитро, – військовий священик, капелан. Він частий гість у смілянських школах, викладає мінну безпеку, а також несе службу в зоні АТО. Він частий гість у смілянських школах, викладає мінну безпеку, а також несе службу в зоні АТО. По те, як вимушеним перселенцям живеться у Смілі подружжя розповіло дитячій газеті “Сміляночка” міського Будинку дитячої та юнацької творчості.

– Ми жили неподалік аеропорту у Донецьку, – розповідає Ксенія, – стали вимушеними переселенцями через війну, яка прийшла у наше місто. Завжди були патріотами своєї країни. У ситуації, що склалася, не залишилися байдужими і відпустили свого чоловіка і тата у зону АТО. Він проводить богослужіння для військовослужбовців, благословляє солдатів на вірність Україні і сумлінне виконання своїх обов’язків.

– Як саме проходить служба капелана?

– Служба капелана, – пояснює Дмитро, – це підтримка бійців словом, молитвою. Але цим не обмежується. Виїжджаємо разом із бійцями на бойові позиції і розділяю з ними всі труднощі військової служби та хвилювання у фронтових умовах, під обстрілами. Разом будуємо бліндажі, риємо окопи, ходимо у нічні дозори. Можу готувати для бійців обіди, допомагати у солдатських побутових справах та багато іншого. Займаюся волонтерською допомогою – без неї там важко нести службу. Їздив до солдатів на передову у Широкине, Гранітне, інші міста. Часто зустрічаюся зі школярами у прифронтових містах, проводжу інструктажі з мінної безпеки у Смілі.

– Що означає мінна безпека і навіщо це знати дітям?

– Під час інструктажу розказую про види загроз, правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, куди і до кого звертатися або телефонувати у разі виникнення екстремальної ситуації. Така інформація допоможе, в разі потреби, зберегти життя та здоров’я.

Дмитро Мартіян отримав нагороди за сумлінну службу на передовій. Його дружина Ксенія пишається чоловіком і водночас радіє за успіхи своїх юних гімнасток. Вони вже здобули призові місця на змаганнях. Та головне, Ксенія прагне, щоб її вихованки, як і донечки, виросли здоровими, красивими і реалізували себе в житті:

– Те, що пропоную у своєму гуртку, – це хороша база для здоров’я, база для того, щоб малеча в подальшому змогла себе реалізувати. Скажімо, вчитися танцям, зокрема спортивним, відвідувати хореографічні гуртки. Заняття гімнастикою – це також профілактика багатьох захворювань, таких як плоскостопість, сутулість, сколіоз.

Родину Мартіян добре знають вже багато смілян, їм вдячні бійці на передовій та батьки дітей нашого міста. Бо Дмитро і Ксенія роблять дуже потрібні справи.

Світлана ЦЬОМА,

керівник гуртка настільного тенісу БДЮТ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.