Смілянське підприємство ТОВ “Скорпіони” продовжує боротися за свої права

Як інформує Прочерк, неприємну розмову з двома десятками працівників смілянського підприємства «ДАК-Електропром» мав сьогодні начальник Черкаського регіонального відділення Фонду держмайна Віктор Плаха.

Обурені представники трудового колективу на «високих тонах» звинувачували відділення Фонду в цілеспрямованому руйнуванні підприємства, яке сьогодні ефективно працює, зокрема, й ремонтуючи військову техніку для АТО. Робітники не розуміють, чому раптом Фонд зацікавився їхнім заводиком, і підозрюють, що керівництво регіонального відділення «виконує чиєсь замовлення».
Віктор Плаха та його працівники намагалися доводити, що вони лише відстоюють інтереси держави. У Фонді звинувачують керівництво підприємства в маніпулюванні працівниками.

Директор «ДАК-Електропрома» Олексій Давиденко, до якого «Прочерк» звернувся по коментар, переводить дискусію в політичну площину. На його переконання, регіональним відділенням Фонду «керують ті самі особи, які там працювали й за попередньої влади», а сьогодні вони, мовляв, намагаються шкодити державі, в тому числі, перешкоджаючи ремонту техніки для АТО.

Джерело непорозумінь – спір щодо власності на майно (головним чином, споруди) державного підприємства «Фірма Орізон-Транс», яке в 2004 році було передано в оренду приватному підприємству «ДАК-Електропром». Підприємство сплачувало за оренду доти, доки в 2012 році виконком Смілянської міськради не видав йому свідоцтво про право власності на майно «Фірми Орізон-Транс».
Відтоді оплачувати оренду, як воно вважає, вже свого майна, підприємство «ДАК-Електропром» відмовляється. Натомість регіональне відділення Фонду держмайна наполягає, що свідоцтво на право власності виконком Смілянської міськради видав, спираючись на неправомірні документи. Свою позицію Фонд довів у суді: вступило в дію рішення господарського суду від 22 квітня 2014 року щодо скасування рішення міськвиконкому.

Але поки йшов судовий розгляд справи, «ДАК-Електропром» створив нове підприємство – ТОВ «Скорпіони» та вніс до його статутного фонду згадане спірне майно колишньої «Фірми Орізон-Транс». Нині відділення Фонду намагається через суд витребувати майно з володіння «Скорпіонів», але цей процес наразі триває. Також Фонд прагне отримати зі смілянського підприємства плату за оренду майна впродовж кількох років.

– Майно колишнього підприємства «Орізон-Транс» сьогодні перебуває на балансі ТОВ «Скорпіони». Свідоцтво на власність не скасовано, – наголошує Олексій Давиденко. – Й це – незважаючи на те, що Фонд держамайна намагається різними судами забрати це майно. Фонд веде на те, що хтось там якось собі виписав документи (на власність, – ред.) Але ж не директор сам собі свідоцтво намалював! Це видав державний орган!

Працівники підприємства, які сьогодні приїздили в Черкаси шукати правди, стверджували, що вони вже мусили написати заяви про звільнення, оскільки, мовляв, це вимагається в рішенні господарського суду від 14 квітня (за позовом про витребування майна з володіння ТОВ «Скорпіони»). Натомість, як свідчать документи, це рішення оскаржене, а отже не вступило в дію, крім того, вимога про звільнення працівників відсутня в резолютивній частині судового рішення.

– Ми запропонували «ДАК-Електропрому» кілька варіантів виходу із ситуації. Найбільш перспективним нам здається можливість створення господарського товариства, співзасновником якого виступили б «ДАК-Електропром» і держава. Олексій Давиденко в розмові з нами на цей варіант погоджується, але, коли повертається у Смілу, продовжує маніпулювати своїми працівниками, – каже начальник Черкаського регіонального відділення Фонду держмайна Віктор Плаха. – Він довів ситуацію на підприємстві до нинішнього стану, а відповідальність намагається перекласти на нас.

Натомість, Олексій Давиденко наполягає, що всі варіанти виходу із ситуації, які пропонує Фонд, є неприйнятними.
– Створення спільного підприємства означає, що в держави буде 51 відсоток. А зараз усі кажуть, що держава – неефективний власник. Держава буде управляти підприємством? Це просто нереально. Оперативності в управлінні не буде. Де в нас державні підприємства працюють ефективно? – ставить Давиденко риторичне запитання. – Чому все робиться, щоб люди не працювали?..

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *