Смілянська школа відзначила 116 років

IMG_6824Учні та гості свята ще раз доторкнулися до славної історії рідної школи, яка цього року відзначала 116-річницю з дня заснування. Відкрив її у 1900 році отець Терлецький в сторожці церковного приходу, куди приймав дітей заможних батьків. Першим учителем Гречківки був Іван Бондаренко, він викладав своїм учням Закон Божий, священну історію, арифметику, читання та письмо. Навчальний день у школі розпочинався і закінчувався молитвою.

Цікаво, що за невиконання завдань, порушення порядку вчителю дозволялось залишати учнів без обіду, ставити на коліна, залишати після уроків, бити лінійкою по долонях.
Наша школа йшла тернистою дорогою часу і вбирала в себе тільки найкраще, найсвітліше, що було у ту добу: доброту, духовну красу, щиру дружбу, жадобу до знань і віру в майбутнє.
Школа – це, насамперед, – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Сьогодні ми із вдячністю згадали керівників та вчителів школи, хто закладав і формував традиції, чиї здібності і професіоналізм були направлені на навчання та виховання учнів.
Зі словами привітань до присутніх звернулися директор школи Казимир Антоневич та випускник школи 1962 року, депутат обласної ради Володимир Костюченко.
116 років. Щороку зі стін своєї другої домівки йшли випускники. Були серед них старанні і не дуже, дисципліновані і пустуни. Розлетілись у широкий світ змужнілі і дорослі діти школи. Є серед них військові і бізнесмени, вчителі, лікарі, журналісти, менеджери, бухгалтери, економісти… Цей перелік можна продовжувати.
Шкільне життя – дивовижний, різнокольоровий і веселий малюнок. На цьому малюнку є дім! Так, саме дім, бо школу ми з повним правом можемо назвати своїм домом! У будинку є вікна та двері! Знання відкривають їх нам, аби побачити дорогу до інших світів! На цьому малюнку є сонечко – це те тепло, що дарують нам вчителі! Є квіти! Вони дарують ніжність та мудрість. Такою побачили рідну школу учні 5 класу, такий і малюнок створили. Ми зробимо з нашого малюнка літак, і нехай він мандрує світом! Щоб увесь світ побачив тебе, рідна школо! Цю почесну і відповідальну місію доручимо учням 11 класу, які, разом з повітряними кульками, відпустять у небо макет нашої школи на випускному вечорі.
Після урочистої частини розпочалося дійство, до якого причетна вся шкільна родина. Учні 9 класу запросили учнів 1 – 8 класів на годину самоврядування «Урок майбутнього». З 10.00 до 11.00 проходили спортивні змагання: для 5-11 кл. – «Богатирські ігри»; для молодших школярів – «У гостях у Котигорошка». Найспритнішими, найвлучнішими, найвправнішими стали: Корнієнко Д., Давидчук А. ( 3 кл.), Вдовенко С., Симутенко М. ( 1 кл.), Вдовенко А., Вихрест І. ( 2 кл.), Соловйова А., Бойнєва Є. (4 кл.), Каплун А. ( 5 кл,), Вовк Д., Коваленко Д. ( 7 кл.).
А з 11.00 до 12.30 учасники свята мали можливість відвідати салони: арт – студію «Патріотичне тату»та спортивний ринг «Молоді отамани» ( 5 кл.), корчму «У Солохи» ( 6 кл.), фіто – центр «Здоров’я – сила» ( 7 кл.),
карооке «Співоче поле» ( 8 кл.), кімнату «Жахи української ночі». І завітати у салони можна було обмінявши гривні на нову грошову одиницю «укропи», які була дійсною тільки один день.
Завершилося свято концертом «Школа має талант», в якому взяли участь учні 1 – 11 класів та ансамбль»Родовід» ( кер. Хавренок Л.С.). Ми і танцюємо: Дзюба А.( 2кл.), Соловйова А. ( 4кл.), Ткаченко М., Теліженко М. ( 6 кл.), Пошелюзна М. ( 8 кл.), і граємо на музичних інструментах: Теліженко Р. ( 9 кл.), Махнюк Н. ( 6 кл.), і співаємо: Сандуленко Л. ( 5 кл.).
Сьогодні перегорнуто ще одну сторінку в історії школи, яскраву, неповторну, сторінку, яку творять разом дружні колективи учителів та учнів школи.

Лариса Третяк,
заступник директора з НВР
Смілянської загальноосвітньої
школи І – ІІІ ступенів №13

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *