Смілянська ОДПІ щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Смілянська ОДПІ нагадує, що порядок нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки врегульовано статтею 266 Податкового кодексу України, відповідно до якої платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

У цьому році громадяни сплачують податок за нерухоме майно, яке перебувало у їх власності у 2015 році за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період. Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Місцеві ради своїми рішеннями встановлюють ставки податку на нерухоме майно, але не більше 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на звітний період, – на житлову та 1% – нежитлову нерухомість.

Податковим кодексом визначені пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, так зокрема:
– для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів;
– для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів;
– для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – 180 кв. метрів.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Смілянська ОДПІ
Джерело: smila.ck.ua

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *