Смілянська ОДПІ про сплату акцизного податку з пального

Відповідно до абзацу третього пп.14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це, зокрема, фізичний відпуск з автозаправної станції (АЗС) та/або автомобільної газозаправної станції (АГЗС) товарів, зазначених у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків.

Пунктом 216.9 ст. 216 Кодексу передбачено, що датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», для безготівкових розрахунків – дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, відвантаження, фізичного відпуску товару, а в разі реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, – дата надходження оплати за проданий товар.

Таким чином, у разі заправки пальним власної техніки через власні паливозаправні колонки, за відсутності розрахункових операцій, без застосування РРО та у разі використання суб’єктом господарської діяльності такого палива винятково для власних потреб такі операції з відпуску пального не є операціями з його реалізації у розумінні абзацу третього пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу. У такому випадку суб’єкт господарської діяльності не сплачує акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів.

При здійсненні операцій з фізичного відпуску пального одночасно для заправки як власної техніки, так і техніки сторонніх організацій об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу є операції з фізичного відпуску пального для заправки автотранспорту сторонніх організацій.

Смілянська ОДПІ
Джерело: smila.ck.ua

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *