Смілянська гімназія – призер Міжнародного фестивалю-конкурсу

Медіапроект «Видатні вчені Черкащини» гімназії імені В.Т.Сенатора здобув «срібло» Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах». Створення цього проекту ініціювали директор гімназії Олена Дзевульська і кафедра природничо-математичних наук, – пише сайт гімназії. Медіапроект представлено у вигляді календаря і є краєзнавчим дослідженням. Його мета – пригадати видатних вчених Черкащини, імена яких золотими літерами вписано в історію науки світу та України, залучити широку аудиторію до знайомства із сторінками життя та популяризації наукового доробку славетних земляків. Серед них Анатолій Павлович Коваленко, Семен Филимонович Морочковський, Левко Платонович Симиренко, Юрій Іванович Усатенко, Аркадій Семенович Оканенко, Олексій Миколайович Бах, Віктор Володимирович Глущенко, Георгій Федорович Проскура, Ілля Ілліч Мечников, Тихін Іванович Осадчий, Ольга Арсенівна Олійник, Вадим Олександрович Топачевський, Василь Миколайович Шевченко, Анатолій Терентійович Пилипенко, Юрій Васильович Кондратюк, Іван Григорович Підоплічко, Яків Борисович Файнберґ, Микола Полікарпович Куліш, Андрій Іванович Ємченко, Віталій Петрович Сігорський, Володимир Георгійович Каплуненко, Микола Андрійович Бунґе, Володимир Левкович Симиренко.

Робота спрямована на реалізацію рекомендацій Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді. Може бути використана на уроках та позакласній роботі з математики, хімії, фізики, астрономії, біології, економіки.

На сторінках календаря представлено фотографії вчених, коротку біографічну інформацію та викладено внесок вченого у розвиток вітчизняної і світової науки. Для переосмислення зібраних матеріалів на учнівському рівні гімназисти різного віку створили тематичні малюнки та склали вірші про видатних земляків або про науки, в яких вони досягли визначних висот. Учасники проекту згадали й про вищі навчальні заклади Черкащини, які готують наукові кадри для України.

Серед учених, які увійшли до календаря, акцент зроблено на предстаниках нашого славного міста Сміли, якому вони завдячують своїм народженням, проживанням або професійною діяльністю. Творча група сподівається, що медіа-проект зацікавить не лише школярів та учителів, а й стане символом року нинішнього, позначить нову віху розбудови нашої держави.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.