Смілянщина – один із районів, де найбільше шкідників, які псують озиму пшеницю

озима пшеницяОсередки з підвищеною чисельністю гусениць підгризаючих совок виявили фахівці Управління фітосанітарної безпеки у посівах озимої пшениці. Найбільше шкідників зафіксували у 5 районах Черкащини, зокрема, у Смілянському, а також Городищенському, Лисянському, Катеринопільському та Черкаському  районах. Про це інформують у головному управлінні Держпродспоживслужби у Черкаській області.

Активність гусениць триватиме до середини квітня. Надалі вони заляльковуватимуться і з середини травня розпочнеться літ метеликів першого покоління. Крім того в озимині після стерньових попередників  продовжують дохарчовуватися личинки хлібної жужелиці.

Щоб захистити озимі зернові від шкідників, фітосанітари рекомендують обприскувати посіви дозволеними до використання  інсектицидами. Інформацію про них можна отримати з «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Крім того сільгоспвиробникам слід пам’ятати, що на обмеження  шкідливості підгризаючих совок впливають ранні й стислі строки сівби просапних культур, забезпечення оптимальної густоти рослин та умов їхнього росту й розвитку. Такі посіви менше заселяються совками. У період заляльковування дає ефект розпушування ґрунту, під час льоту метеликів – застосування трихограми.

Обробітки  пестицидами  слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за дві доби, про час та місце  проведення обробітків, необхідно обов’язково попереджувати голів  сільських і селищних  рад та пасічників.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.