Сміляни вивчали досвід харків’ян

SONY DSC Делегація нашого міста щойно повернулася із Харкова. Там з робочою поїздкою побували профільний заступник міського голови Володимир Старик, керівники комунальних підприємств «ВодГео» Володимир Косодрига та «Комунальник» Сергій Ананко, депутати міської ради Петро Абажей, Ігор Баталін і В’ячеслав Овчаренко як голова профільної депутатської постійної комісії з питань житлово-комунального господарства.

– Ініціатором поїздки у Хаків стала депутат міської ради Наталія Терехова. Її ідею підтримали у міській раді, – поділився враженнями заступник міського голови Володимир Старик. – Ми разом із першим заступником міського голови Харкова ознайомилися з роботою головних житлово-господарських структур міста – водопостачальною організацією, побачили, як працює екологічна служба, побували в зеленгоспі, поспілкувалися з інших питань. Так, приміром, дізналися про роботу сміттєпереробного заводу. Фахівці надали інформацію щодо того, яким чином можна реалізувати подібний проект у Смілі, і запропонували свою допомогу. У Харкові взагалі досить ретельно ставляться до ведення житлово-комунального господарства, для цього є й певні умови, зокрема і вищий навчальний заклад, який випускає потрібних фахівців.
Особливу увагу у мегаполісі звертають на озеленення міста. Старі дерева ростуть поряд зі щойно висадженими. У структурі зеленгоспу є посада інженера з ландшафтного дизайну. До всього треба ставитися не хаотично, а з науково-технічним підходом. Результат очевидний – у Харкові висаджено 5 млн. квітів: тюльпани відцвіли, на їх місці висаджують інші види квітів і т.д. У центральному парку ніхто не носить і не кидає де заманеться пляшки з пивом, не побачив, щоб під бордюрами складали сміття. Таких моментів багато. Усі ці складові привчають дітей та дорослих до культури. Цікаво, що там залучають до роботи комунальних підприємств науковців, так, скажімо, на водоканал запросили працювати кандидата технічних наук, і це не поодинокий випадок. У них є багато розробок як закордонного, так і вітчизняного виробництва. У Харкові чули про наші смілянські технічні кадри з радіоприладного заводу «Оризон».
Вважаю, за необхідне налагодити зв’язки з інститутом, який готує фахівців з ЖКГ, озеленення тощо, доречно запроваджувати новітні технології.
Належним чином там підтримують чистоту міста. Приміром, для недопалків є спеціальні металеві смітнички. Вони прості за конструкцією, складаються з каркасу і кришки, для гасіння цигарок. Було б добре встановити такі ж смітнички і в Смілі.
У Харкові побачили для себе цікаві і корисні речі, маємо бажання використати їх досвід у веденні житлово-комунального господарства та діяльності комунальних підприємств. Доцільно запросити до нас фахівців із великого міста, аби отримати потрібні консультації на місці, у Смілі.
Харків – мегаполіс, Сміла – районний центр. Там гігантоманія, тут – мінімалізм, але всюди повинно бути цивілізовано.

Приємно було, що ми з харків’янами розуміли один одного, хоча розмовляли вони російською, ми – українською. Поїздка була плідна. Вони з нами охоче ділилися досвідом, запропонували допомогу і це треба цінувати.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.