Смілянам роз’яснюють особливості оподаткування спадщини

 Смілянські податківці нагадують, що з 1 січня 2018 року за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується спадщина, успадкована членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення.

Згідно з підпунктом 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Щодо інших категорій то залишено без змін. Фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичнихосіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (подарунку).

Такий самий порядок оподаткування стосується і подарунків – оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини. Подарунки від родичів першого та другого ступеня споріднення – за нульовою ставкою. Від інших – 5 відсотків, від нерезидентів – 18 відсотків.

Також скасовано необхідність оцінки майна у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою та дарування об’єктів, які оподатковуються за нульовою ставкою.
В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/дарунків, визначена згідно із законом. Вартість будь-якого об’єкта спадщини (подарунку), що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента оподатковується за ставкою 18 відсотків.

Також спадкоємцям/обдарованим необхідно сплатити військовий збір у розмірі 1,5 % від об’єкта оподаткування.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається у податковій декларації про майновий стан і доходи до 1 травня року, що настає за звітним, та до 1 серпня цього самого року сплачується сума податкового зобов’язання, зазначена у поданій декларації.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.