Лікарі радять, як вберегтися від укусів комарів і мошок

gr_16.05.13_komarЗ настанням теплих погожих днів комарі та мошки порушують нормальні умови праці, побуту та відпочинку людей. Їхні укуси викликають сильні алергійні реакції.  До того ж вони можуть бути переносниками інфекційних захворювань. Як захиститися від комарів і мошок роз’яснює лікар кабінету здорового способу життя міської поліклініки Раїса Маркова.

Місцева алергійна реакція розвивається швидко: відразу після укусу утворюється хвороблива папула, виникає дуже сильна сверблячка, яка може  стати причиною порушення сну.

У більш важких випадках може з’явитися загальна реакція організму на речовини, що потрапили в кров при укусі комара. Може з’явитися червоний висип по всьому тілу (кропивниця), яка супроводжується сильною сверблячкою, набряком Квинке.

У дуже рідких випадках з’являється нудота, блювота, тахікардія, задишка, зниження артеріального тиску, втрата свідомості. Ці ознаки говорять про розвиток анафілактичного шоку. Це небезпечний для життя стан, що вимагає невідкладної медичної допомоги. Така реакція зустрічається вкрай рідко частіше на укуси бджіл і ос, однак при укусах комарів її теж не можна виключати.

Більшості людей укуси комарів не заподіюють особливого занепокоєння. Але іноді, особливо у дітей, сверблячка в місці укусу може бути нестерпною.  Тому краще зробити запас необхідних репелентів, які відлякують мошок та комарів та спасають від їх болючих укусів. В період найбільшої активності комах не перебувати поблизу водойм, та носити одяг, який максимально прикриває відкриті ділянки тіла.

Для полегшення симптомів можна використовувати аптечні засоби, що мають протизапальну, протинабрякову і протизудну дію, Це гелі Феністил або Совентол.

 Ефективно діють і народні засоби: такі як слабкий розчин питної соди, настойка календули або борний спирт, суміш олії,  9%розчинуксусної кислоти і шампуню в рівних кількостях; будь-який одеколонз додаванням до нього декількох крапель валеріани,гвоздикового, лавандового або анісового масла

В період активності комарів слід установити на вікна москітні сітки, що перешкоджають проникненню комарів у приміщення, а також застосовувати фумігатори.

Для зняття зуду після укусів  використовують:

Розчин питної соди (0,5 чайної ложки на склянку води), бальзам «Золота зірка», суміш нашатирного спирту наполовину розбавленого водою, різними мазями, які  містять ментолове чи інші ефірні масла.

Якщо після укусу виник сильний набряк, особливо в області обличча або шиї, з’явився висип, утруднення дихання, необхідно негайно прийняти  антигистамінний препарат (Супрастин, Кларитин, Димедрол) і звернутися до лікаря.

Не можна розчісувати місце укусу, тому що це може привести до ушкодження шкіри і потраплянню інфекції в ранку.

Бережіть своє здоров я! Використовуйте будь-які заходи захисту,попереджуючи укуси комах.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.