Смілянам нагадують, як вберегтися від туберкульозу

dyhai-vilno.jpg.pagespeed.ce.5qppCajBgxУ 2019 році в Черкаській області захворюваність на активний туберкульоз органів дихання зменшилась на 2,2% порівняно з 2018 роком. Кількість туберкульозу, підтвердженого бактеріологічно, зменшилась на 1,9%.

Протягом  2019 року в місті Сміла відбулося  зниження  захворюваності на туберкульоз органів  дихання у 1,2 рази порівняно з 2018 роком, але в порівнянні з обласними показниками рівень захворюваності перевищує у 1,2 рази, інформують у Смілянському міськрайонному управлінні Держпродспоживслужби.

Основним джерелом туберкульозної інфекції є людина, хвора на туберкульоз, яка виділяє мікобактерії туберкульозу з мокротинням при кашлі, чханні, розмові. Джерелом інфекції може бути також хвора на туберкульоз велика рогата худоба, зараження відбувається в основному через молоко.

Мікобактерії туберкульозу надзвичайно стійкі до впливу різноманітних природних факторів, особливо висушування, зберігаються в навколишньому середовищі від 3–4 до 8–12 місяців. Так, у пилу вони зберігаються біля 2-х тижнів. Дуже важливо проводити вологі прибирання в помешканнях, службових приміщеннях, громадському транспорті. Також не переносить мікроб дії сонячного опромінення, активного хлору дезінфектантів.

Виявити початкові туберкульозні зміни в легенях можна лише рентгено-логічними методами обстеження. Флюорографія вважається найефектив-нішим методом виявлення туберкульозу. Другим методом профілактики туберкульозу серед дітей і підлітків є своєчасне проведення туберкулінових проб і щеплень БЦЖ.

Туберкульоз може розпочинатися під «масками» гострого респіраторного захворювання, грипу, загострення хронічного бронхіту, пневмонії.

Основними симптомами захворювання є: кашель більше двох тижнів;  підвищена температура тіла більше 7 днів; задишка; біль в області грудної клітки; поганий аппетит; постійна слабкість; безпричинна втрата ваги; підвищена пітливість (особливо вночі); кровохаркання.

Важливо виявити туберкульоз у початковій його стадії. Якщо провести в цей час необхідне лікування, то в більшості випадків досягається стійке та повне видужання.

З профілактичною метою здоровим людям слід дотримуватись правил особистої гігієни,  збалансовано харчуватись, відмовитись від шкідливих звичок, уникати простудних хвороб та своєчасно звертатись  лікарів.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.