Смілянам нагадують, як вберегтися від сказу

za_ruku-mmУ зв’язку із фактом сказу у лисиці на території Сміли у відділі з питань цивільного захисту та оборонної роботи нагадують про те, чим небезпечна ця хвороба та як вберегтися від неї.

СКАЗ – особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, який вражає центральну нервову систему. Виділяється з хворого організму тільки зі слиною. Зараження відбувається через пошкоджені шкіру або слизові оболонки при укусі або ослиненні.

Захворювання на сказ серед тварин в області набуло епізоотичного поширення, яке триває більше десяти років. Випадки сказу тварин реєструються в усіх районах та великих містах області.

Джерелом сказу в природі є дикі тварини (вовки, лисиці, куниці, єноти, гризуни, кажани), які захворівши втрачають страх перед людиною і забігають в населені пункти, наносять укуси людям і домашнім тваринам. При захворюванні домашніх тварин, вони стають джерелом інфекції і виникають осередки сказу міського типу. Вірус в слині хворої тварини з’являється за 10 днів до появи клінічних ознак захворювання. Тому за твариною, яка нанесла укуси людям необхідно проводити ветеринарний нагляд протягом 10 днів з моменту укусу для визначення його безпечності по сказу. Знищувати тварину до закінчення ветнагляду не можна.

Для попередження зараження цією смертельною хворобою необхідно уникати контакту з бродячими та хворими тваринами. Особливу небезпеку в поширенні сказу відіграють укуси дикими хижаками, кажанами, бродячими котами та собаками. Поява дикої тварини в денний час в населеному пункті може вказувати на захворювання її сказом.

Вилікувати сказ неможливо та попередити захворювання і вберегти життя можна шляхом проведення лікувально-профілактичних щеплень особам, які постраждали від укусів небезпечними щодо захворювання на сказ тваринами.

Для попередження захворювання на сказ при укусах тваринами необхідно:

  • негайно промити рану, місце ослинення струменем води з милом та обробити розчином йоду;
  • терміново звернутись за медичною допомогою в травматологічний пункт міської лікарні (він працює цілодобово) або травматологічне відділення;
  • сприяти проведенню 10 денного ветеринарного нагляду за твариною, яка нанесла укус;
  • невідкладно прийняти повний курс призначених лікарем антирабічних щеплень проти сказу, це 6 щеплень по 1 мл в м‘яз плеча протягом 3 місяців. Протипоказань до щеплень немає. Їх роблять по життєвим показам навіть дітям, людям похилого віку , вагітним жінкам. Вакцина для щеплення виділяється безкоштовно.
  • швидко, протягом доби, доставити труп загиблої тварини в ветлабораторію, з дотриманням правил безпеки. Небезпечно самостійно розтинати труп, знімати шкіру чи вживати м’ясо загиблої тварини.

Консультацію з питань профілактики захворювання на сказ можна отримати в сан- епідемслужбі міста (тел.: 4-01-44, 5-25-51), в міській лікарні ветеринарної медицини (тел.: 2-03-63), в травматологічному пункті міської лікарні (тел.: 2-05-28).

Начальник відділу з питань ЦЗ та ОР

Ю.М. Лагунов

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *