Смілянам нагадують, як вберегтися під кліщів та не підхопити хворобу Лайма

кліщіЗ настанням тепла зафіксовано чимало людей в тому числі і в Смілі, які захворіли на хворобу Лайма, також  відому під назвою бореліоз, переносниками якої є кліщі.

Про це інформує завідувач Смілянського міського лабораторного відділення Микола Тимошенко. 

Інфекційна хвороба передається людині під час присмоктування чорноногих кліщів до шкіри. Активність нападів припадає на квітень-травень та серпень-вересень.

Хворобу Лайма спричинюють борелії, яких переносять виключно кліщі. Зараження відбувається, коли комаха впорскує слину в ранку. Щороку в Україні фіксують до 1500 випадків зараження на бореліоз.

Початкові симптоми хвороби Лайма проявляються протягом 5-11 днів після моменту укусу, стільки триває інкубаційний період. Перші ознаки нагадують симптоми грипу.

Переважно, місце укусу сильно напухає, з’являється червона пляма, може відбутись параліч лицьового нерва.

Несвоєчасне звернення до медиків може обернутись “букетом” серйозних хронічних захворювань – від болю у суглобах і проблем з нервовою та серцево-судинною системами до неврологічних розладів. Бореліоз може призвести навіть до інвалідності.

Хвороба Лайма лікується антибіотиками, курс триває від 2 тижнів до 1 місяця, і це за умови, що у вас рання стадія.

Перебіг захворювання часто має три стадії, і кожна з них проявляється дуже різними симптомами. Окрім того, стадії можуть перебігати з різним ступенем тяжкості. А іноді інтервали між стадіями захворювання Лайма є довгими і безсимптомними.

Аби не стати жертвою кліща, варто дотримуватись кількох простих порад:

  1. У своєму дворі вдома або на дачі регулярно косіть траву, адже кліщі, як правило, живуть неподалік лісів і полів.
  2. Подбайте про одяг на природу чи прогулянку у парку. Варто одягати щось на голову, світлий однотонний одяг з довгими рукавами і довгі штани, які щільно облягають тіло – на світлому легше виявити кліща, а одяг, що облягає, захистить від проникнення комахи на шкіру.
  3. Щодня оглядайте себе, дітей та домашніх улюбленців на предмет кліщів. Огляд варто повторювати кожні 2 години прогулянки та після того, як повернулись додому. Також перевірте усі речі, які принесли з прогулянки – сумки, пледи та інше.
  4. На природі для відпочинку краще очистити місце від сухої трави, гілок, хмизу.
  5. Використовуйте для захисту від цих небезпечних комах аерозолі та креми, які відлякують кліщів.
Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.