Смілянам нагадують про те, як вберегтися від ботулізму

У питаннях профілактики ботулізму основним є дотримання чистоти сировини. Тому, чим чистіше вимито городину перед консервуванням, чим ретельніше промита риба перед засолом, тим менша ймовірність потрапляння до продукту збудника ботулізму. Рибу перед засолом у домашніх умовах необхідно звільнити від нутрощів, ретельно промити зовнішню й внутрішню поверхні. Гриби складно повністю звільнити від мікрочастинок ґрунту, тому не рекомендується консервувати їх у герметично закритих банках у домашніх умовах (токсин виробляється без доступу кисню).
При домашньому консервуванні, особливо овочів, необхідно додавати за рецептурою оцтову, лимонну кислоти, тому що збудник ботулізму не любить кисле середовище. Важливо добре стерилізувати банки й кришки безпосередньо перед закладкою в них продуктів. При консервуванні в домашніх умовах, особливо м’ясних і рибних продуктів, необхідно протягом двох діб прогрівати при температурі 100°С по 5 хвилин для переходу спор у вегетативну форму), після чого простерилізувати консерви при температурі 100°С — не менше 40 — 60 хвилин з подальшою їх герметичною упаковкою.
Найменше здуття кришки — причина для категоричної відмови від вживання в їжу вмісту даної банки.
Також необхідно категорично виключити придбання виготовлених у домашніх умовах консервів, в’яленої, копченої, солоної риби й інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.
При появі симптомів захворювання (біль в животі, нудота, блювота, діарея, двоїння в очах, інші порушення зору, сухість у роті) слід негайно звернутися до лікаря, тому що самостійно хворобу вилікувати неможливо, необхідно введення протиботулінічної сироватки.
Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких.

Головний спеціаліст відділу  державного нагляду за дотриманням
санітарного законодавства  Смілянського міського управління
Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області

Н.М.Улітіна

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *