Смілянам нагадують про профілактику водно-нітратної метгемоглобінемії

nitraty__largeВодно-нітратна метгемоглобінемія – захворювання, обумовлене значним підвищенням вмісту метгемоглобіну в крові, який утворюється внаслідок токсичної дії нітратів на гемоглобін, що призводить до кисневого голодування тканин (гіпоксії) і розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю. Про це інформують у Смілянському міському управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Групи підвищеного ризику становлять немовлята віком до 1 року, які перебувають на штучному вигодовуванні; чутливі до нітратів особи похилого віку, хворі на анемію, із захворюваннями дихальної системи, хворобами серцево-судинної системи.

Щорічно в Україні реєструються випадки метгемоглобінемії у дітей до 3 років, які виникли через споживання колодязної води з підвищеним вмістом нітратів та нітритів. Це захворювання виникає при приготуванні дитячого харчування на воді з колодязів, у якій вміст нітратів перевищує гігієнічні нормативи (понад 50 мг/дм. куб.). Основні симптоми хвороби у немовлят проявляються у вигляді посиніння ділянок навколо рота, рук і на стопах, тому цю хворобу ще називають «блакитний синдром немовлят». У дітей, що вражені цією хворобою, може бути блювота і пронос. Гостре нітратне отруєння у дітей в 7-8% випадків закінчується смертю.

За останні 5 років випадків захворювання серед дітей до 3-х років на водно-нітратну метгемоглобінемію в Смілі не зареєстровано.

Однією із причин наявності нітратів у колодязях є недотримання їхніми власниками вимог санітарного законодавства при облаштуванні та утриманні колодязів, що призводить до забруднення питної води та робить її непридатною для споживання людиною.

З метою попередження виникнення метгемоглобінемії у дітей Смілянське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області рекомендує населенню дотримуватися наступних профілактичних заходів:

– не використовувати воду з колодязів для приготування дитячого харчування та питних цілей для дітей до 3 років ;

– колодязь слід розташовувати на незабрудненій та захищеній території, яка знаходиться вище за течією ґрунтових вод, на відстані не менше ніж 30 м від магістралей з інтенсивним рухом транспорту та не менше ніж 50 м (для індивідуальних колодязів – не менше ніж 20 м) від вбиралень, вигрібних ям, споруд та мереж каналізації, складів добрив та отрутохімікатів, місць утримання худоби та інших місць забруднення ґрунту та підземних вод;

територію поблизу колодязя, треба утримувати в чистоті та організовувати відведення поверхневого стоку;

– у радіусі 50 м від колодязів не дозволяється здійснювати миття транспортних засобів, водопій тварин, влаштовувати водоймища для водоплавної птиці, розміщувати пристрої для приготування отрутохімікатів та іншу діяльність, що може призвести до забруднення ґрунту та води;

– не влаштовувати колодязі у місцях, що затоплюються, зазнають розмивів, зсувів та інших деформацій, на понижених та заболочених територіях.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.