Смілян запрошують стати патронатними родинами для дітей

20171010183749У Смілі продовжують шукати родини, які займатимуться патронатом над дітьми, якщо ті потрапили у складні життєві обставини і тимчасово залишились без батьків. Патронатні сім’ї – звична практика для багатьох розвинутих країн, зазначають у Смілянському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Тепер вони є не лише в Україні, а й дві родини в нашому місті! Як альтернатива дитячим будинкам і допомога біологічним батькам. Адже до інтернатів діти потрапляють не завжди тоді, коли батьки геть погані. Є різні ситуації та життєві колізії, з яких далеко не всі вміють вийти з гідністю і без втрат. Гірше за все, коли цією втратою стає дитина. Тому завдання патронатних сімей – не лише прихистити дитину до того, як її всиновить або візьме під опіку інша родина, але й дати шанс біологічним батькам змінитися на краще, вирішити свої проблеми та повернути малюка у сім’ю. Якщо, звичайно, це можливо.

Переваги патронатного виховання очевидні. Дитина, після того як її вилучають у батьків – опиняється не в інтернаті, де вона здебільшого нікому не потрібна, а у сімейній обстановці, де тимчасові мама і тато професійно замінюють їй батьків. Триває цей патронат в середньому три місяці, поки не вирішиться подальша доля дитини: або її повернуть біологічним батькам, або віддадуть до іншої родини – всиновлювачів чи опікунів.

Що ж, будемо сподіватися, що сімейний патронат у нашій країні буде набирати обертів. Що професія патронатних батьків стане престижною і гідно оплачуваною (зараз один вихователь отримує зарплату у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат). Бо саме тут відбувається серйозне «вирівнювання» дитячих проблем. Те, чого за визначенням не може статися у будь-якому – навіть найкрутішому дитячому закладі. Тому що сім’я є сім’я – з усіма її атрибутами. Навіть якщо вона тимчасова. То може, доживемо до тих часів, коли в країні не залишиться сиротинців?

Якщо Вас не залишила байдужою наша інформація – звертайтеся за додатковими роз’ясненнями за адресою: м. Сміла, вул. Свердлова, 91 (готель «Сміла») каб. № 217, телефон 2-07-40.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *