Смілян закликають зареєструвати земельні ділянки у Державному земельному кадастрі

перевірки земляСмілянське міськрайонне управління Держгеокадастру закликає власників зеиельних ділянок та орендарів перевірити відомості про свої земельні ділянки.

Увагу громадян хвертають на тому, що необхідно невідкладного внести відомості про ділянки до Державного земельного кадастру (ДЗК). Реєстрація у ДЗК гарантує захист державою суб`єктів права власності й господарювання, створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

Насамперед, це стосується земельних ділянок, право власності (користування) на які виникло до 01.01.2013р. й посвідчене державними актами (договорами оренди), які не мають кадастрового номера, а отже, відомості про них не внесені до ДЗК і не відображаються на Публічній кадастровій карті.

Якщо ж відомості про земельну ділянку не внесені до ДЗК, то таку ділянку неможливо продати, подарувати, успадкувати, віддати під заставу, здійснити поділ або об`єднати, здати в оренду тощо.

Тож, у разі наявності державних актів на право власності на землю власникам потрібно звернутися до розробників документації із землеустрою, тобто юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та відповідають за якість робіт із землеустрою. Розробники документації від імені замовників вносять відомості до ДЗК.

До сфери управління Держгеокадастру належать підприємства ДП “Черкаський науково-дослідний інститут землеустрою” і Черкаська регіональна філія “Центр ДЗК”, які розробляють землевпорядну документацію.

Для отримання більш детальної інформації звернфться до Смілянського міськрайонного управління Держгеокадастру за телефоном (04733) 2-41-67.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *