Смілян попереджають про захворюваність на ротавірусну інфекцію

У 2017 році в Черкаській області на 8-ми адміністративних територіях зареєстровано 99 хворих на ротавірусну інфекцію, з них 13 в м.Сміла. Про це інформує завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Смілянського міськрайонного відділу ДУ «ЧОЛЦ МОЗУ» Клочан С.В.

Необхідно зазначити, що з початку 2018 року в області зареєстровано 1 групове захворювання на гостру кишкову інфекцію ротавірусної етіології в  дошкільному навчальному закладі м.Черкаси.

Ротавірусна інфекція реєструється протягом усього року. Проте властиве підвищення захворюваності в зимово-весняний період, з піком в березні. Зараз в місті йде таке підвищення захворюваності серед молодших дітей.

Ротавірусна інфекція – гостре вірусне захворювання, яке характеризується проносами, блюванням, слабкістю, підвищенням температури тіла. Джерелом ротавірусів є людина.

Багаторічні спостереження виявили, що найбільші спалахи захворювання виникають під час або після епідемії грипу, за що ротавірусне захворювання отримала в народі неофіційну назву «кишковий грип». Симптоми з боку шлунково-кишкового тракту, як правило, зникають через 3-7 днів

Для підтвердження діагнозу необхідно провести лабораторні дослідження, найбільш доступним з яких є виявлення антигену ротавірусу у зразках калу методом імуноферментного аналізу (швидкі тести є в продажу аптек).

Під час захворювання необхідно дотримуватися заходів особистої гігієни, щоб запобігти зараженню. Особи, що наглядають за хворими, повинні часто мити руки, обробляти руки антисептичними засобами. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом. Обробка 70% розчином етилового спирту інактивує ротавірус і попереджує передачу захворювання. 

Таким чином епідситуація захворюваності на ротавірусну інфекцію в області та місті залишається нестійкою, особливо серед дітей. Ріст гастроентероколітів спричинених ротавірусом частково пояснюється підвищенням інтенсифікації епідпроцесу та покращенням лабораторної діагностики(швидкі тести). Занепокоєння викликає показник захворюваності дітей від шести місяців до п’яти років у яких хвороба протікає у важкій формі.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.