Смілян попереджають про ротавірусну інфекцію

ротавірусРотавірусна інфекція – одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини. В Смілі в 2018 році виявлено 58 хворих на ротавірусну інфекцію, інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 86,3, що вище в 1,3 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це інформують у Смілянському міському управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області .

Переважно виникає в холодну пору року, за статистикою найбільшу кількість хворих реєструють з листопада по квітень. Також, це захворювання може носити епідемічний характер.

Найчастіше хворіють діти віком від 6 місяців до 4-5 років. Вірус вражає не тільки дітей, можуть хворіти й дорослі люди, у них захворювання зазвичай протікає в легкій формі зі стертими симптомами.

Інкубаційний період триває до 5 діб (в середньому – 2-3 доби).

Ротавірус отримав свою назву від латинського слова “rota” – колесо, саме на нього схожий цей вірус, якщо розглядати його під мікроскопом.

Для ротавірусної інфекції характерним є гострий початок: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, сильний пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору. Також, може з’являтись нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні.

Ротавірусну інфекцію часто сприймають за ГРВІ. Різниця в тому, що по своїй природі вірус грипу може розмножуватися і розвиватися тільки на слизовій оболонці дихальних шляхів, але ні шлунок, ні кишківник не відносяться до органів дихання. Ротавірус, будучи кишковою інфекцією, не має жодного відношення до вірусу грипу. Для підтвердження діагнозу необхідно провести лабораторні дослідження, найбільш доступним є виявлення антигену ротавірусу у зразках калу методом імуноферментного аналізу.

Захворювання дуже заразне, відноситься до “хвороб брудних рук”. Джерелом ротавірусів є хвора людина. Передача відбувається контактно-побутовим шляхом (при контакті з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями – іграшки, меблі, одяг, підлога) або при вживанні в їжу інфікованих ротавірусом продуктів харчування.

Основна небезпека – зневоднення організму, що відбувається внаслідок частих блювоти та проносу. Симптоми ротавірусної інфекції можуть бути дуже схожі на ознаки інших інфекційних захворювань (сальмонельозу та холери). При появі перших ознак захворювання, особливо у маленьких дітей, слід негайно звернутися до лікаря!

Профілактика:

  • Діти після хвороби допускаються в дошкільний заклад при умові постійного мед. нагляду на підставі довідки;
  • Медичне спостереження за контактними дітьми та з числа декретованих протягом 5 днів;
  • Обмежувальні заходи проводяться протягом 5 днівз моменту ізоляції;
  • Кип’ятіння води для дотримання питного режиму, достатня термічна обробка харчових продуктів, страв;
  • Обробка приміщення бактерицидними лампами не менше 30- 40хв. згідно графіку інструкції після прибирання приміщення, зміни постільної білизни, при відсутності дітей та персоналу;
  • Дезобробка іграшок, посуду та інших предметів як при вірусному гепатиті А та ентеровірусних інфекціях;
  • Санітарно-освітня робота;
  • Особиста та громадська гігієна;
  • Специфічна профілактика – вакцинація (в 17 країнах – плановавакцинація).

Медики закликають – будьте пильними, бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших дітей!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *