Смілянська прокуратура звернулася до суду задля збереження архітектурної пам’ятки «Земська управа»

Смілянська прокуратура в інтересах держави в особі Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації звернулася до суду з позовом про визнання протиправною бездіяльність органу місцевого самоврядування щодо збереження об’єкту культурної спадщини та зобов’язання укласти охоронний договір на споруду.

Йдеться про те, що будівля, яку використовує комунальний заклад освіти, є об’єктом культурної спадщини – пам’ятка архітектури «Земська управа» (мурована) поч. ХІХ роки». Наказом Служби охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації її взято на державний облік.

Однак власник, порушуючи вимоги чинного законодавства, не уклав охоронний договір на споруду та фактично уникав зобов’язань утримувати пам’ятку в належному стані, своєчасно ремонтувати, захищати від пошкоджень, і руйнувань.

Додатково: охоронний договір, поміж інших заходів, унеможливлює використання території пам’ятки для нового будівництва й господарських потреб, що можуть їй зашкодити, та зобов’язує утримувати пам’ятку в належному стані, інформують в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.