Смілянська прокуратура повернула державі санаторій на Михайловій горі

За позовом Смілянської прокуратури у судовому порядку витребувано на користь держави комплекс будівель колишнього санаторію на заповідних територіях села Прохорівка Канівського району.

Санаторій побудований у межах парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Михайлова гора». На території збереглися ще дві ботанічні пам’ятки – «Дуб Т. Г. Шевченка» та «Сосна М. В. Гоголя».

Санаторний комплекс збудований у 1970-х роках на місці родинного маєтку Михайла Максимовича – видатного українського науковця, першого ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Загальна площа оздоровниці складає 2,6 тис м кв, вартість – понад 300 млн грн.

Встановлено, що комплекс нерухомості перебував у віданні ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» та за відсутності інвестицій значною мірою занепав.

У 2020 році профспілкова організація протиправно його відчужила на користь жителя Київщини. Водночас власник нерухомості не проявляв інтересу до придбаного майна. Кошти за користування землею, на якій розташований санаторій, до місцевого бюджету не сплачував.

Аби зберегти санаторний комплекс прокуратура звернулася до суду з позовом про його витребування на користь держави. Суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив.

Судове рішення прокуратура оскаржила в апеляційному порядку та довела незаконність вибуття майна. Наразі ухвалено нове рішення про задоволення вимог прокуратури – комплекс будівель колишнього санаторію належатиме державі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.