Смілянська прокуратура наполягає на поверненні земель державі, на яких розташований Успенський собор

Прокурори Смілянської прокуратури скерували до суду позов в інтересах держави в особі Черкаської обласної військової адміністрації до Канівської міської ради та Київської митрополії Української православної церкви про усунення перешкод у праві користування та розпорядження земельною ділянкою історико-культурного призначення.

На вказаній земельній ділянці, площею майже 4200 м2, розташований Успенський собор XII ст, який був визнаний пам’яткою археології республіканського значення та був занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Смілянською прокуратурою встановлено факт порушення вимог чинного законодавства під час передачі у постійне користування Київській митрополії УПЦ земельної ділянки державної власності історико-культурного призначення. Зокрема, змінено цільове призначення земельної ділянки з історико-культурного на землі громадського призначення.

Прокурори наполягатимуть визнати незаконним та скасувати рішення Канівської міської ради, а також визнати недійсним державний акт на право постійного користування земельною ділянкою та скасувати державну реєстрацію цієї земельної ділянки.

Нагадаємо, у провадженні господарського суду перебуває справа за позовом Смілянської прокуратури до виконавчого комітету Канівської міської ради та Київської митрополії Української православної церкви про повернення культурної пам’ятки національного значення – Успенського собору ХІІ століття у власність держави, повідомили в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.