Смілянам нагадують про обов’язок подавати лічильники на повірку

Комунальне підприємство «ВодГео» інформує про те, що постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2022 року №412, якою було відтерміновано повірку лічильників на період воєнного і надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на всій території України або в окремих її місцевостях, втратила чинність.

Натомість, Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 07 квітня 2023 р. № 440 «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного та надзвичайного стану».

Згідно п.3 постанови, подання на повірку лічильників води на території України, крім територій, де ведуться бойові дії, забезпечується протягом трьох місяців після закінчення опалювального періоду.

В зв’язку з цим, прилади обліку води, термін дії повірки яких закінчився до 01.07.2023 року, підлягають обов’язковій періодичній повірці в термін до 01.08.2023 року, а обсяг спожитої послуги за цей час визначатиметься за її середньодобовим споживанням споживачем за останні 12 місяців, та за кількістю діб від дати зняття з абонентського обліку до дати прийняття на абонентський облік повіреного вузла розподільного обліку.

Повірка лічильників їх власниками здійснюється наступним чином:
лабораторіями ДП «Черкасистандартметрологія» та іншими суб’єктами господарювання, які мають право здійснювати даний вид діяльності, згідно чинного законодавства.

Повірка лічильників може здійснюватися шляхом їх зняття та передачі на повірку у зазначені лабораторії або за допомогою переносних проливних установок.

У разі повірки лічильників шляхом їх зняття або заміни лічильника на новий, обов’язково необхідно звернутися до КП «ВодГео» із заявою на розпломбування/пломбування лічильників. Якщо повірка здійснюється переносною проливною установкою, то розпломбування/пломбування не здійснюється.

Повірку лічильників води потрібно здійснювати кожні чотири роки, нагадують у КП “ВодГео”.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.