Смілян закликають не випалювати суху рослинність: головні небезпеки та відповідальність

З настанням теплої погоди розпочнуться масові випадки самовільного випалювання громадянами сухої рослинності, її залишків та опалого листя, що спричиняє під час воєнного стану додаткову небезпеку: відбувається відволікання від виконання завдань аварійно-рятувальних підрозділів, правоохоронних органів та військовослужбовців, внаслідок чого, знижується обороноздатність країни.

Незважаючи на всі застереження та передбачену відповідальність за спалювання сухої рослинності яка у військовий час може прирівнюватися до диверсійної діяльності, а також адміністративної відповідальності передбаченою ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Йдеться про випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

За самовільне випалювання передбачено штраф на громадян від 3060 до 6120 грн., та на посадових осіб від 15300 до 21420 грн.

Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду на громадян від 6120 до 12240 грн., та на посадових осіб від 21420 до 30600 грн, інформують смілянські рятувальники.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.