Сміла – серед міст області, де погоджено усі документи на виробництво безпечної води

вода лабораторіяПочинаючи з березня 2020 року, фахівці служби взяли участь у більше 300 перевірках, комісійних обстеженнях комунальних водопровідно-каналізаційних підприємств, об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання, у 71 (24%) випадках були виявлені порушення вимог санітарного законодавства.

Розроблені та погоджені усі необхідні нормативні документи на виробництво питної води на комунальних підприємствах Черкас, Сміли, Умані, Корсунь-Шевченківського, Чигирина, Драбова та двох сільських водогонах Черкаського району (сіл Дубіївка, Степанки).

Комунальні водогони міст Золотоноша, Ватутіне, Городище, Кам’янка, Тальне, Чигирин, смт. Катеринопіль, Маньківка, Чорнобай подають питну воду з відхиленнями від вимог за окремими показниками якості.

Найчастіше фахівці реєстрували відсутність технологічного регламенту, програми з підготовки води та контролю безпечності і якості питної води, запасу реактивів для очищення та знезараження води, потребу у капітальному ремонті ідповідних споруд, порушення режимів господарювання в зонах санітарної охорони джерел централізованого питного водопостачання тощо.

Найгірша якість питної води за мікробіологічними показниками реєструвалась у пробах води у Корсунь-Шевченківському, Тальнівському, Уманському, Лисянському районах, за санітарно-хімічними показниками – у Драбівському, Христинівському, Тальнівському районах.

За мікробіологічними показниками 760 проб питної води з централізованих та децентралізованих джерел водопостачання, відхилення від гігієнічних нормативів виявлено у 53 пробах (7%), 512 проб води за санітарно-хімічнимими показниками, відхилення від гігієнічних нормативів виявлено у 46 (9%) пробах, 54 проб води за вірусологічними показниками, відхилень не виявлено.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *